X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Matiz] uszkodzony zapłon

Autor Wiadomość
Marcintico


Auto: TICO PM- 1993, MATIZ FRIEND- 1999
Imie: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-25, 18:23   [Matiz] uszkodzony zapłon

Witam :piwo:
Matiz pokazuje błąd:
0320- opto w aparacie.

Gdy włączam zapłon to świeci się dioda "SECURITY", "CHECK" ani razu się nie zapalił. Rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala.
Jak myślicie kupować nowy aparat, czy tylko płytkę?
A może to immobilizer?

Pozdrawiam ;)




 
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
rafgr
Wielbiciel małych aut :)


Auto: Matiz Friend '02
Imie: Rafał
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-25, 20:34   

Marcintico napisał/a:
Jak myślicie kupować nowy aparat, czy tylko płytkę?

Nowy aparat jest niewiele droższy od samej płytkim, dlatego lepiej kupić aparat i wymienić całą część.
 
 
 
profil skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-25, 22:05   

Marcintico, przy okazji jeśli masz aparat DAC (wysoka kopułka) to wymień go w całości ma MANDO (niska kopułka).
 
 
Marcintico


Auto: TICO PM- 1993, MATIZ FRIEND- 1999
Imie: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-26, 11:40   

A może być to, że kluczyk się rozkodował i immobilizer odcina zapłon, a EJS pokazuje błąd? :myśli:




 
 
 
Wasylek
Topik


Auto: FSO Matiz 2006
Pomógł: 156 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 12:00   

Skoro po przekręceniu kluczyka świeci się dioda "Security" to masz problem z immobiliserem. Przy świecącej diodzie to możesz sobie kręcić i kręcić i wymieniać aparaty zapłonowe. :D Próbowałeś drugim kluczykiem?



Teraz FSO Matiz TOP 2006; wcześniej Tico SX 1998
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
Marcintico


Auto: TICO PM- 1993, MATIZ FRIEND- 1999
Imie: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-26, 12:09   

o to chodzi, że nie mam




 
 
 
Wasylek
Topik


Auto: FSO Matiz 2006
Pomógł: 156 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 12:31   

Marcintico napisał/a:
o to chodzi, że nie mam


No cóż... mieć jeden kluczyk to spora beztroska. Masz problem... :nono: Ale ASO pomoże :cfaniaczek: Możesz jeszcze spróbować odłączyć akumulator na parę minut w celu skasowania pamięci komputera ale to tylko moja propozycja "w ciemno" i nie ma w tym żadnej sprawdzonej metody, ale nic nie kosztuje :myśli:



Teraz FSO Matiz TOP 2006; wcześniej Tico SX 1998
 
 
Marcintico


Auto: TICO PM- 1993, MATIZ FRIEND- 1999
Imie: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-26, 12:38   

Odłączyłem akumulator na noc i nic.




 
 
 
Wasylek
Topik


Auto: FSO Matiz 2006
Pomógł: 156 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 13:09   

Fakty są takie. Jeśli po przekręceniu kluczyka i włączeniu stacyjki nie gaśnie dioda Security to immobiliser "nie widzi kluczyka" i blokuje zapłon.
Odrzucam wersję, że coś się rozłączyło na przewodach od cewki czujnika przy stacyjce.
Jedyna rada to holowanko do ASO i programowanie kluczyka lub nowych kluczyków. Serwisy mają "surowe" kluczyki, które można zaprogramować do immobilisera i skopiować mechanicznie. Ale to już trochę kosztuje... Poza tym nie wiem jak tam u was w Białej z ASO FSO-Daewoo? W Warszawie nie ma problemu ale u was zdaje się, że jeden się uchował na Al. Jana Pawła II 7... ale czy tam zrobią też porządek z takim problemem? :myśli:



Teraz FSO Matiz TOP 2006; wcześniej Tico SX 1998
 
 
Marcintico


Auto: TICO PM- 1993, MATIZ FRIEND- 1999
Imie: Marcin
Wiek: 34
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-26, 14:59   

Cytat:
Odrzucam wersję, że coś się rozłączyło na przewodach od cewki czujnika przy stacyjce.

Odkręciłem pokrywę i okazało się, że to złącze od cewki immo się odłamało.
Dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam :wink:




 
 
 
wladymiriec

Auto: matiz
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-27, 13:32   

Witm. Ja też mam problem, ale żecz w tym że matizek ładnie odpala ale po około 5 minutach niestety sam gaśnie i już nie chce odpalic. Następnie jak postoi około 10 godzin to znów odpali i po 5 minutach gaśnie. Może ktoś miał podobny problem, albo może ktoś ma na ten temat jakieś sugestie to proszę o rade. Cewka nowa i aparat zapłonowy jest OK. Dziękuje z góry
 
 
steyr
steyr


Auto: Matiz Life 03r PB/Punto 2 FL 04r. 1.2 16v
Imie: Pawel
Pomógł: 193 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 3813
Skąd: Kalwaria Z.
Wysłany: 2010-01-27, 14:02   

wladymiriec napisał/a:
Witm. Ja też mam problem, ale żecz w tym że matizek ładnie odpala ale po około 5 minutach niestety sam gaśnie i już nie chce odpalic. Następnie jak postoi około 10 godzin to znów odpali i po 5 minutach gaśnie. Może ktoś miał podobny problem, albo może ktoś ma na ten temat jakieś sugestie to proszę o rade. Cewka nowa i aparat zapłonowy jest OK. Dziękuje z góry


zczytaj błędy ECM,a zkad domniewasz ze aparat jest ok?



W sprawie pytań/pomocy techniczej prosze pisac na priv,
 
 
wladymiriec

Auto: matiz
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-27, 15:04   

steyr napisał/a:
wladymiriec napisał/a:
Witm. Ja też mam problem, ale żecz w tym że matizek ładnie odpala ale po około 5 minutach niestety sam gaśnie i już nie chce odpalic. Następnie jak postoi około 10 godzin to znów odpali i po 5 minutach gaśnie. Może ktoś miał podobny problem, albo może ktoś ma na ten temat jakieś sugestie to proszę o rade. Cewka nowa i aparat zapłonowy jest OK. Dziękuje z góry


zczytaj błędy ECM,a zkad domniewasz ze aparat jest ok?



bo ma tylko miesiąc, a jak odpali to pracuje bez zarzutów
a błąd jaki mi pokazuje to 1 mrugnięcie przerwa 5 mrugnięć przerwa 10 mrugnięć przerwa i 10 mrugnięć.
 
 
Lampart


Auto: Matiz 2001 TOP
Imie: zółtaczka
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2010-01-27, 16:07   

1500



MATIZ TOP
marzenie do realizacji:
 
 
 
wladymiriec

Auto: matiz
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-27, 16:41   

Lampart napisał/a:
1500


też się domyśliłem, tylko że jak ściągne przewody gumowe z pochłaniacza to też to samo popracuje chwile i gaśnie
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt