Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Gdy włączam zapłon to świeci się dioda "SECURITY", "CHECK" ani razu się nie zapalił. Rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala.
Jak myślicie kupować nowy aparat, czy tylko płytkę?
A może to immobilizer?
Pozdrawiam
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
rafgr Wielbiciel małych aut :)
Auto: Matiz Friend '02
Imie: Rafał Pomógł: 3 razy Wiek: 38 Dołączył: 14 Lip 2009 Posty: 73 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-25, 20:34
Marcintico napisał/a:
Jak myślicie kupować nowy aparat, czy tylko płytkę?
Nowy aparat jest niewiele droższy od samej płytkim, dlatego lepiej kupić aparat i wymienić całą część.
profil skasowany [Usunięty]
Wysłany: 2010-01-25, 22:05
Marcintico, przy okazji jeśli masz aparat DAC (wysoka kopułka) to wymień go w całości ma MANDO (niska kopułka).
A może być to, że kluczyk się rozkodował i immobilizer odcina zapłon, a EJS pokazuje błąd?
Wasylek Topik
Auto: FSO Matiz 2006 Pomógł: 156 razy Wiek: 57 Dołączył: 28 Lut 2009 Posty: 1332 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 12:00
Skoro po przekręceniu kluczyka świeci się dioda "Security" to masz problem z immobiliserem. Przy świecącej diodzie to możesz sobie kręcić i kręcić i wymieniać aparaty zapłonowe. Próbowałeś drugim kluczykiem?
Auto: FSO Matiz 2006 Pomógł: 156 razy Wiek: 57 Dołączył: 28 Lut 2009 Posty: 1332 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 12:31
Marcintico napisał/a:
o to chodzi, że nie mam
No cóż... mieć jeden kluczyk to spora beztroska. Masz problem... Ale ASO pomoże Możesz jeszcze spróbować odłączyć akumulator na parę minut w celu skasowania pamięci komputera ale to tylko moja propozycja "w ciemno" i nie ma w tym żadnej sprawdzonej metody, ale nic nie kosztuje
Auto: FSO Matiz 2006 Pomógł: 156 razy Wiek: 57 Dołączył: 28 Lut 2009 Posty: 1332 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 13:09
Fakty są takie. Jeśli po przekręceniu kluczyka i włączeniu stacyjki nie gaśnie dioda Security to immobiliser "nie widzi kluczyka" i blokuje zapłon.
Odrzucam wersję, że coś się rozłączyło na przewodach od cewki czujnika przy stacyjce.
Jedyna rada to holowanko do ASO i programowanie kluczyka lub nowych kluczyków. Serwisy mają "surowe" kluczyki, które można zaprogramować do immobilisera i skopiować mechanicznie. Ale to już trochę kosztuje... Poza tym nie wiem jak tam u was w Białej z ASO FSO-Daewoo? W Warszawie nie ma problemu ale u was zdaje się, że jeden się uchował na Al. Jana Pawła II 7... ale czy tam zrobią też porządek z takim problemem?
Witm. Ja też mam problem, ale żecz w tym że matizek ładnie odpala ale po około 5 minutach niestety sam gaśnie i już nie chce odpalic. Następnie jak postoi około 10 godzin to znów odpali i po 5 minutach gaśnie. Może ktoś miał podobny problem, albo może ktoś ma na ten temat jakieś sugestie to proszę o rade. Cewka nowa i aparat zapłonowy jest OK. Dziękuje z góry
steyr steyr
Auto: Matiz Life 03r PB/Punto 2 FL 04r. 1.2 16v
Imie: Pawel Pomógł: 193 razy Wiek: 38 Dołączył: 09 Kwi 2008 Posty: 3813 Skąd: Kalwaria Z.
Wysłany: 2010-01-27, 14:02
wladymiriec napisał/a:
Witm. Ja też mam problem, ale żecz w tym że matizek ładnie odpala ale po około 5 minutach niestety sam gaśnie i już nie chce odpalic. Następnie jak postoi około 10 godzin to znów odpali i po 5 minutach gaśnie. Może ktoś miał podobny problem, albo może ktoś ma na ten temat jakieś sugestie to proszę o rade. Cewka nowa i aparat zapłonowy jest OK. Dziękuje z góry
zczytaj błędy ECM,a zkad domniewasz ze aparat jest ok?
W sprawie pytań/pomocy techniczej prosze pisac na priv,
Witm. Ja też mam problem, ale żecz w tym że matizek ładnie odpala ale po około 5 minutach niestety sam gaśnie i już nie chce odpalic. Następnie jak postoi około 10 godzin to znów odpali i po 5 minutach gaśnie. Może ktoś miał podobny problem, albo może ktoś ma na ten temat jakieś sugestie to proszę o rade. Cewka nowa i aparat zapłonowy jest OK. Dziękuje z góry
zczytaj błędy ECM,a zkad domniewasz ze aparat jest ok?
bo ma tylko miesiąc, a jak odpali to pracuje bez zarzutów
a błąd jaki mi pokazuje to 1 mrugnięcie przerwa 5 mrugnięć przerwa 10 mrugnięć przerwa i 10 mrugnięć.
Lampart
Auto: Matiz 2001 TOP
Imie: zółtaczka Pomógł: 1 raz Wiek: 42 Dołączył: 26 Cze 2009 Posty: 202