X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Nexia] Progi do Nexii a progi do Kadeta

Autor Wiadomość
yako

Auto: Nubira i 97r 1.6 106KM SEDAN
Imie: Marcin
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 21
Wysłany: 2010-04-01, 12:09   [Nexia] Progi do Nexii a progi do Kadeta

Witam.
Jak to po zimie, przyszedł czas na wymiane progów zewnętrznych w Nexii (4-ro dzwiowej).
Niestety w sklepach motoryzacyjnych (co za tym idzie w hurtowniach) nie posiadają progów do Nexii. Lecz w jednym ze sklepów powiedziała iż smiało można kupować progi do Kadeta, powinny pasować.
Lecz martwi mnie słowo POWINNY.
Patrzyłem na allegro, lecz kiszka. Jedna osoba sprzedaje progi po 100 zł a na innych aukcjach progi do Kadeta po 60 zł a zdjęcie takie samo. Po telefonie do sprzedawcy dowiedziałem sie że nie bedą pasować (lecz nadal nie wiem ile w tym prawdy, a ile checi zysku)

Stąd moje pytanie.
Czy progi zewnętrzne z Kadeta (wersja D,E ?? ) będą pasować do Nexii ??

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam
 
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
Mayster892
...:::MaysteR:::...


Auto: Daewoo Tico
Imie: Jasiek
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 474
Skąd: KTT
Wysłany: 2010-04-02, 13:43   

Ja bym wolał już dac te 80 zł wiecej i mieć spokój i pewnośc że bedą pasować. A jak kupisz z Kadetta (E) to może i Ci wyjdzie taniej, ale jak nie będą pasować idealnie to blacharz weźmie ci więcej za robote ;) Wybór nalezy do Ciebie :)



Opcja POMÓGŁ nie boli ;)
 
 
 
yako

Auto: Nubira i 97r 1.6 106KM SEDAN
Imie: Marcin
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 21
Wysłany: 2010-04-02, 19:20   

U lokalnego sprzedawcy zakupiłem progi do Kadeta E w cenie 58 zł sztuka.
We srode oddaje samochód do blacharza, nadmieniając mu iż progi mogą nie pasować idealnie.

Po ich zamontowaniu dowiem się od niego jak duże różnice były przy wspawaniu i przedstawie wyniki na forum.

Pozdrawiam
 
 
 
levizna1

Auto: nexia sedan 96'
Imie: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 14
Wysłany: 2010-04-19, 21:50   

siemasz i co jak tam to wygląda po złożeniu??
i napisz czy pasowalo.
 
 
 
yako

Auto: Nubira i 97r 1.6 106KM SEDAN
Imie: Marcin
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 21
Wysłany: 2010-04-20, 17:09   

Witam.
Dopiero wczoraj oddalem samochod do blacharza. Poniewaz od tego czasu nie dzwonił wiec zapewne progi pasowały.
Lecz tak naprawde pewność bede miał jak bede odbierał samochod, czyli pod koniec tygodnia.

Poza tym jak byłem sie umawiac na termin mowiłem mu iż mam progi od kadeta, to zadzwonił do hurtowni motoryzacyjnej z pytaniem czy maja progi do Nexii, to go poinformowali iż nie mają, i powinny pasować progi od kadeta.

Takze jest duze prawdopodobienstwo ze jest OK

edit:
Chciałem poinformować iż progi do Nexii 4-ro dzrzwiowej są takie same jak progi do Opla Kadeta E. Potwierdzone przez blacharza i poprawnie zespawane z samochodem.

Pozdrawiam
 
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
Duncan
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 19:22   

Nie chcę zakładać kolejnego tematu i żeby uniknąć wątku głównego tego tematu u siebie - Gdzie w Nexiach są dziury w progach do wlania środka do profili zamkniętych ?? ?

Z reguły w samochodem są z przodu i z tyłu, za i przed kołem zaślepki - plastikowe lub gumowe - w Nexiach nie ma. Rozumiem że trzeba tapicerkę zdejmować ?
 
 
yako

Auto: Nubira i 97r 1.6 106KM SEDAN
Imie: Marcin
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 21
Wysłany: 2010-05-19, 20:05   

Jeśli się dobrze orientuje dziury o których mówisz są zaslepione włącznikami oświetlenia.
Tymi "bolcami" które sterują oświetleniem samochodu, zależnie czy drzwi są zamknięte czy nie.
Po ich odkręceniu powinieneś mieć odpowiedni otwór do środka konserwującego.
Jesli oczywiscie mówimy o tym samym :)

Pozdrawiam
 
 
 
Duncan
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-20, 07:18   

yako napisał/a:
Jeśli się dobrze orientuje dziury o których mówisz są zaslepione włącznikami oświetlenia.
Tymi "bolcami" które sterują oświetleniem samochodu, zależnie czy drzwi są zamknięte czy nie.
Po ich odkręceniu powinieneś mieć odpowiedni otwór do środka konserwującego.
Jesli oczywiscie mówimy o tym samym :)

Pozdrawiam

Mówimy o tych "bolcach" na słupkach drzwi ?
 
 
wnd


Auto: Leganza CDX ,Lacetti SE,Fiat Ulysse
Imie: vito
Pomógł: 489 razy
Wiek: 49
Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 7763
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-05-20, 19:55   

Duncan napisał/a:
Mówimy o tych "bolcach" na słupkach drzwi
tak to sa styczniki od oswietlenia
 
 
nm_adasko


Auto: BMW 750iL BMW 645i
Imie: Adam
Pomógł: 11 razy
Wiek: 35
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 269
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-05-20, 20:33   

O ile pamięć mnie nie myli to korki są na końcu progu, pod plastikiem osłony nadkola.
 
 
 
siek3

Auto: Nexia (hatchback)1.5 8V
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 57
Skąd: Mrozy
Wysłany: 2010-05-31, 23:17   

Witam.
Nie chcąc dublować tematu pisze w tym pytając czy progi do hatchbacka 5 drzwiowego są takie same jak do sedana?
Widzę różne na allegro i nie ma tam rozróżnienia na wersje nawdwoziowe.
Poza tym mam pytanie do yako, gdzie tak tanio kupił progi?
Niestety moja tak jak i yako, doznała znacznych ubytków w progach...



 
 
Parker
Grupa Mazowiecka
Niewiem co tu wpisać :)


Auto: Nesia 1.5 16V
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 577
Wysłany: 2010-09-25, 19:24   

Odświeżę temat

No i jak wyszło z tymi progami, pasowały 1:1 czy były kombinacje ?? ?



Było Espero 1.5 16V
Jest Nexia 1.5 16 V
a teraz jeszcze FAzerek 600 :) LEPSZY od GIXXERA
 
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt