Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Witam.Po wymianie głowicy i uszczelki auto odrazu zaczęło kopcić obficie biało-niebieskim dymem jak stara syrenka.Jazda próbna.Auto zbiera się dobrze,nie muli się,nie dusi i nie przerywa.Po przejechaniu ok. 25km ubyło ok. 1 liter oleju.Po wykręceniu wszystkie świece zaolejone i czarne.Olej idzie na cylindry.Kompresja na tłokach w normie od 1,2 do 1,3.Olej nie dostaje się do płynu chłodniczego,płyn jest czysty.Płyn nie dostaje się do oleju bo nie spada jego poziom,nie robi się majonez z oleju.Silnik jest suchy i nie widać zewnętrznych śladów wycieku.Miska,filtr i korek spustowy ok.Po odkręceniu korka wlewu oleju nie robi się ciśnienie i nie chlapie pod deklem klawiatury.Olej nie wydobywa się z wydechu.Wymiana uszczelniaczy.Brak poprawy.Wszystkie objawy powtarzają się.Na wolnych obrotach kopcenie w normie,po dodaniu gazu masakra.Jaka może być tego przyczyna??? Wyrobione trzonki zaworów i prowadnice??? Pierścienie i tłoki??? Uszczelka głowicy??? Proszę o poradę.Pozdrawiam i dziękuję.
Wymianę głowicy i uszczelki robiłeś sam ? Czy u mechanika ? Wymieniona głowica była sprawdzana na szczelność ?
Wydaję mi się, że coś zostało spartaczone przy tym remoncie bo jeśli auto wcześniej nie brało oleju a teraz po 25km wzięło sporo ponad litr to dla mnie to jest jednoznaczne z spartaczoną robotą.
Jeśli robiłeś to u mechanika to sam nic nie grzeb przy tym silniku tylko odstawiaj auto do niego niech na swój koszt naprawia błąd.
Chcesz kompleksowo zabezpieczyć swój dom, mieszkanie, firmę ? Pisz a na pewno pomogę.
Sprzedaż Hurtowa oraz montaż systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, sterowników do bram wjazdowych, garażowych, Videodmofonów.
Dla forumowiczów rabat !
Cekin [Usunięty]
Wysłany: 2010-04-01, 16:50
Zawory szczelne bo komprecha jest.Spartaczona robota-za wiele mi to nie mówi.Wiadomo,że coś jest nie tak.Stawiam na prowadniki i trzonki zaworów.
Figur Przyjaciel Prezes Zarządu
Auto: Renault Laguna 3 2.0 16V
Imie: Marcin Pomógł: 108 razy Wiek: 35 Dołączył: 06 Sty 2009 Posty: 10015 Skąd: Świecie (CSW)
Spartaczenie roboty. No cóż mechanik się nie przyłożył albo coś mu nie wyszło. Chciał dobrze
www.photoblog.pl/paulik9
Daewoo Lanos 1.5 100KM, Vectra C było 2.2 147KM, 2.0T 175KM, Vectra C modyfikowana genetycznie 2.0T 220KM, Skoda Octavia 1.6, Ford Fusion, Outlander III co dalej...
ZDZICHU521 ZDZICHU521
Auto: daewoo tico
Dołączył: 27 Gru 2012 Posty: 1
Wysłany: 2013-01-01, 23:19
a może pierścienie zgarniające olej - kturyś pękł i nie zgarnia oleju ,a kompresje będziesz miał OK
Gość
Wysłany: 2013-01-01, 23:21
ZDZICHU521, nie odkopuj starych tematów , popatrz kiedy był napisany ostatni post .