Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Auto: Civic VIII GT Special + Lanos 1.4 :P
Imie: Piotrek
Wiek: 45 Dołączył: 16 Mar 2009 Posty: 3969 Skąd: Śródmieście Płn.
Wysłany: 2010-10-05, 21:09
sim napisał/a:
Moja była pszczółka... Jak się sprawuje? Grzeczna jest chociaż? Czasem mi jej brak... Dbaj o nią (w ostatnich 4 latach jej bytowania u mnie wcisnąłem w nią prawie 20.000 zł). Oby Ci dobrze służyła.
Na oprawkach z Lanosa... I halogenach Hella MicroDe
Muszę wylać trochę dziegciu. Niestety po sprawdzeniu "główka" okazała seryjna - ta dodana. Ale samochodzik sprawuje się super.
To właśnie wolność,
to najpiękniejszy z wszystkich snów,
nie podzielisz jej na pół!
Kupiona była od Adego jako po GT, dołożyłem gratis do auta sprzedanego w cenie roweru. Z resztą jego auto z 1.5 dawało 107 KM na niej
Jakby co piszcie to odpowiem co w aucie było zmieniane, kiedy i na co
nawi Grupa Mazowiecka Wróg festyniarstwa!
Auto: Civic VIII GT Special + Lanos 1.4 :P
Imie: Piotrek
Wiek: 45 Dołączył: 16 Mar 2009 Posty: 3969 Skąd: Śródmieście Płn.
Wysłany: 2010-10-05, 21:24
sim napisał/a:
Kupiona była od Adego jako po GT, dołożyłem gratis do auta sprzedanego w cenie roweru. Z resztą jego auto z 1.5 dawało 107 KM na niej
Jakby co piszcie to odpowiem co w aucie było zmieniane, kiedy i na co
Jakby do samochodu było jakieś ale to Parker by dzwonił. Forget about it
Samochodzik naprawdę jest w super stanie.
Tylko nie wiem czy to jest jakaś klątwa czy co.
Jak wracaliśmy od Ciebie to przed samą Warszawą w mojej Nubie zaczął jakoś dziwnie chodzić pedał sprzęgła. Później zaczęły się kłopoty z elektryką , których do tej pory nie udało mi się usunąć.
[ Dodano: 2010-10-05, 21:24 ]
ps. Nie przyszło do Ciebie żadne zdjęcie z fotoradaru?
To właśnie wolność,
to najpiękniejszy z wszystkich snów,
nie podzielisz jej na pół!
Z Foto nie. Kolega dzwonił i uprzedzał, ze może przyjść, ale nie przyszło. Co się działo z elektryką? Sprzęgło (Sachs) i wysprzęglik stosunkowo niedawno były wymieniane.
nawi Grupa Mazowiecka Wróg festyniarstwa!
Auto: Civic VIII GT Special + Lanos 1.4 :P
Imie: Piotrek
Wiek: 45 Dołączył: 16 Mar 2009 Posty: 3969 Skąd: Śródmieście Płn.
Wysłany: 2010-10-05, 21:44
sim napisał/a:
Z Foto nie. Kolega dzwonił i uprzedzał, ze może przyjść, ale nie przyszło. Co się działo z elektryką? Sprzęgło (Sachs) i wysprzęglik stosunkowo niedawno były wymieniane.
Kłopoty z elektryką to mam ja - to ta Nubira, którą przyjechaliśmy po Nexię.
W Nexii siadło tylko podświetlenie panelu nawiewu ale jest to stosunkowo proste do ogarnięcia i zostanie naprawione przy okazji wymiany dechy.
A tak naprawdę samochodzik super
Co do elektryki jeszcze to przy podłączaniu podgrzewania lusterek trochę się "bawiliśmy" żeby znaleźć odpowiedni przewód w wiązce, który odpowiada za podgrzewanie tylnej szyby. Chcieliśmy dokładnie zrobić tak jak jest w samochodach z oryginalnym podgrzewaniem. Czyli jak się włącza podgrzewanie tylnej szyby to i lusterek. Trochę to trwało bo wiązka ma chyba z 30 przewodów ale się udało
[ Dodano: 2010-10-05, 21:44 ]
K... mać - wypowiadam się jakby to był mój samochód
To właśnie wolność,
to najpiękniejszy z wszystkich snów,
nie podzielisz jej na pół!
Jakoś dziwnie ten lakier tak ma. Nie jest oryginalny. Cała buda została zrobiona - ale nie powiem Ci jaki kolor został wrzucony dokładnie. Na pewno nie jest to oryginał. Trza pytać właściciela. Ja tu jestem od kręcenia do końca obrotomierza
Na moje oko to lakier z palety Fiata
Parker Grupa Mazowiecka Niewiem co tu wpisać :)
Auto: Nesia 1.5 16V
Dołączył: 05 Maj 2010 Posty: 577
Wysłany: 2010-10-06, 09:48
nawi napisał/a:
[ Dodano: 2010-10-05, 21:44 ]
K... mać - wypowiadam się jakby to był mój samochód
wypowiadaj się do woli jak trzeba będzie ubezpieczyć i zarejestrować to się do ciebie zgłoszę żebyś się dorzucił
A tak na poważnie, SIM furka jak narazie jest 1 klasa. Wracaliśmy od ciebie to pedał z podłogi mi nie schodził bo tak ładnie 200 wyglądało na liczniku
A co do głowicy- to zdaje sobie sprawę ze była ona gratisem, tylko strasznie się napaliłem na dodatkowe konie i jak się dowiedziałem ze ona jest po standardzie to się trochę zasmuciłem . Ale co tam lata i pędzi jak głupia..
AAAA no i ja do niej LPG dołożyłem
[ Dodano: 2010-10-06, 19:17 ]
Dziś przyszedł Dremele więc objanie desek jest już coraz bliżej jeszcze tylko czekam na materiał
( a tak na marginesie dodzwonienie się do poczty może doprowadzić do choroby nerwowej, skur.....ny nie odbierają albo odbierają i kładą słuchawke na biurko
Więc w trakcie oczekiwania postanowiła zrobić maly prototyp "KICK PANEL-a" na nowe głośniczki
chciałem zrobić na dystansach ale mój ukochany kolega ( NAWI) niedałby mi zyć, zrzędząc że to nie gra itp, więc żeby zamknąć mu usta się wysile i zrobie
Cieszę się, że auto dobrze się sprawuje i że trafiło w Twoje ręce. Gaz mnie troszku zmartwił, ale lepiej, że ma gaz i jest u maniaka, który o nią zadba niż u robola, który będzie nią cement i cegły woził i zajeżdżał jak łysego osiołka...
Co do głowicy, kupiłem jako po obróbce GT i trzymałem w garażu z myślą założenia - inaczej nie zajmowałbym sobie nią miejsca. Nie mniej jednak przykro mi, że okazała się być stockiem... Kolejna nauczka dla mnie: Nie wierzyć na słowo.
W temacie deski ciekawy projekt. Możesz jeszcze usunąć przetłoczenie na którym znajduje się zegarek (ta półka) - fajnie to wygląda. A zamiast zegarka dać TiDa z Astry (przez jakiś czas miałem założony taki u siebie, ale sprzedałem - to mój po usunięciu niebieskich ledów przez nowego ownera http://img835.imageshack.us/i/pict5355.jpg )
Pamiętaj aby przed klejeniem na żywice zedrzeć ten skaj z deski - będzie lepiej chwytała na ten tekturowy konglomerat.
Widzę, że fotel kierowcy zaczyna Ci się rozdzierać na boczku - warto zainterweniować, póki pianka cała.
Swoja drogą jak zostaną Ci te czarne maskownice głośników z deski możesz je opchnać - to kupowane za ciężkie pieniądze na zamówienie w Oplu z Kadziorka Gsi (dlatego czarne nie szare).
Parker Grupa Mazowiecka Niewiem co tu wpisać :)
Auto: Nesia 1.5 16V
Dołączył: 05 Maj 2010 Posty: 577
Wysłany: 2010-10-07, 14:30
sim napisał/a:
Pamiętaj aby przed klejeniem na żywice zedrzeć ten skaj z deski - będzie lepiej chwytała na ten tekturowy konglomerat.
Widzę, że fotel kierowcy zaczyna Ci się rozdzierać na boczku - warto zainterweniować, póki pianka cała.
Swoja drogą jak zostaną Ci te czarne maskownice głośników z deski możesz je opchnać - to kupowane za ciężkie pieniądze na zamówienie w Oplu z Kadziorka Gsi (dlatego czarne nie szare).
dziękować za uwagi i rady zwłaszcza za tą o maskownicach
sim napisał/a:
Pamiętaj aby przed klejeniem na żywice zedrzeć ten skaj z deski - będzie lepiej chwytała na ten tekturowy konglomerat.
To muszę poprawić, bo istotnie odchodzi cholerstwo
A co go Gazu to chyba nie trzeba dużo wyjaśnień, TANIEJ
Było Espero 1.5 16V
Jest Nexia 1.5 16 V
a teraz jeszcze FAzerek 600 LEPSZY od GIXXERA
Co do rad: Z Ziemniakiem nie jedną rzecz przerabialiśmy u niego w Nexi jak studiował niegdyś w Poznaniu Barwienie wykładzin czerwonym pigmentem itd.
[ Dodano: 2010-10-07, 14:49 ]
A co do historii auta. To nie jak Ziemniak mówi 1995, a 1996 r (oczywiście Korea). W istocie była egzemplarzem wystawowym na Targach Poznańskich (do dotykania, oglądania i całowania ). Po czym trafiła do salonu Daewoo, skąd kupił ją mój wujek dla mojej ciotki (pierwsza rejestracja, o ile dobrze pamiętam 24.10.1996 r. - sprawdź w książce gwarancyjnej. Ciocia wówczas jeździła dwoma autami. Powód był prozaiczny: Jak miała na sobie sukienkę i wsiadała do czerwonego Jeepa Wranglera to musiała ją unieść, a wówczas studenci z przeciwka krzyczeli "Brawa dla tej Pani". Więc jak chciała założyć sukienkę jeździła Nexią. Sprzedała ją nam ze znikomym przebiegiem na początku czerwca 1998 r. Pamiętam dokładnie tamten dzień - wróciłem wtedy z wycieczki szkolnej. Na dworze był upał, a w samochodzie szybki zamknięte i chłód, bo klima. Od 2004 roku była ona pod moją pieczą.
Sorki, za te historyjki, ale mam sporo związanych z tym autem - w końcu 12 lat była ze mną
P.S. Jak chcesz czarne kratki nawiewów to poszukaj Poloneza z końca produkcji - pasują ponoć jak ulał
Parker Grupa Mazowiecka Niewiem co tu wpisać :)
Auto: Nesia 1.5 16V
Dołączył: 05 Maj 2010 Posty: 577
Wysłany: 2010-10-07, 15:16
ooooooooooo proszę właśnie kombinowałem żeby te kratki polakierować na czarno
nawet małe testy już robiłem w tym kierunku.
Ale wpadł mi do głowy taki pomysł, zeby zrobić ja na jasno ( jakiś beż czy cóś) zeby troche rozjaśnić te wnętrze. bo dech czarna kokpit czarny i fotele też będą czarne
więc taki akcent czegoś jasnego był by chyba GIT pozatym chce przeszycia na desce ( jak mi wyjdą ładnie) i na boczkach zrobić jasne.
Było Espero 1.5 16V
Jest Nexia 1.5 16 V
a teraz jeszcze FAzerek 600 LEPSZY od GIXXERA
Generalnie malowanie kratek zwykle wychodzi kijowo - nie chcą się później przestawiać, a próby ruszania nimi skutkują natychmiastowym ścieraniem się lakieru. Lepiej pomalować jak już to te szare elementy, w których kratki są osadzone (te na około kratek).
W kwestii paneli na głośniki. Spróbuj wygładzić je żywicą (powinna ładnie wsiąkać w piankę poliuretanową) a potem szpachlówką
Parker Grupa Mazowiecka Niewiem co tu wpisać :)
Auto: Nesia 1.5 16V
Dołączył: 05 Maj 2010 Posty: 577
Wysłany: 2010-10-10, 19:23
piersze przymary "przedprodukcyjnej" wersji kick panela