Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Wnętrze:
- nowy mieszek od gałki zmiany biegów,
- nowy mieszek od hamulca ręcznego,
- dywaniki gumowe korytkowe dedykowane,
Car Audio :
- jeszcze stary kasetowiec.
Zawieszenie / Hamulce :
- brak modyfikacji.
Plany:
- diagnostyka silnika i podzespolów z pomiarem na hamowni,
- SWAP miał być, ale jednak będzie GTA u Chojnackiego
- LPG,
- pokrowce skóropodobne,
- białe kierunki.
Przed zmianą mieszków:
Po zmianie mieszków:
Zamówiłem właśnie trochę środków do pielęgnacji, także niedługo nowa ładniejsza sesja
Pozdrawiam
Mr HooB
Ostatnio zmieniony przez Mr HooB 2011-04-14, 14:08, w całości zmieniany 2 razy
Auto: Nubira I / 1997 / 2.0 / CDX / Korea
Imie: Hubert
Wiek: 42 Dołączył: 18 Sie 2010 Posty: 101 Skąd: W-wa, Mokotów
Wysłany: 2010-11-26, 20:49
lukasz napisał/a:
W zimę ogrzewanie się przyda A masz pomieszczenie gdzie będziesz mógł przeprowadzić taką kosmetykę auta?
Niestety nie bardzo
Plan mam następujący:
- najpierw myjnia ręczna, samo mycie bez wosków, itp,
- wytarcie do sucha,
- i potem u siebie:
- felgi,
- nabłyszczanie opon,
- preparat koloryzujący do usuwania rys,
- mleczko nabłyszczające z nanotechnologią
- polerowanie,
- preparat do szyb: niewidzialna wycieraczka czy jakoś tak, też ten z nanotechnologii (gdzie podobno powyżej 60 km/h nie trzeba używać wycieraczek - woda sama spływa),
- smarowanie uszczelek,
- czyszczenie tapicerki specjalną pianką,
- czyszczenie/nabłyszczanie deski rozdzielczej i plastików,
- później w domu: lakierowanie środkowych dekielków od alufelg na srebrny metalik.
Także weekend się pracowicie zapowiada
Aha i mam pytanie czy w tak niskiej temperaturze jaka teraz panuje w dzień, czy nie będzie problemów z nakładaniem tego mleczka?
Dodam jeszcze, że dziś przy okazji przeglądu klimatyzacji wymieniłem też filtr kabinowy. Uhhh stary był mega-zabrudzony
Wkrótce kolejne relacje z działań
Pozdrawiam
Mr HooB
lukasz 1303 dni byłem z Espero
Auto: Espero GLX '97
Imie: Łukasz
Wiek: 37 Dołączył: 05 Maj 2010 Posty: 1821 Skąd: WI
Wysłany: 2010-11-26, 20:54
W sumie właśnie dlatego pytałem czy będziesz to robił w jakimś pomieszczeniu, bo przynajmniej wg. lepiej jednak gdy temperatura jest bardziej plusowa... w zeszłym roku jak na święta bożego narodzenia robiłem woskowanie to trochę wilgoć powietrza przeszkadzała mi w robocie
Świetna Nuba A przednich szybek nie będziesz przyciemniał ?
Stan PB
Ciche samochody zabijają dzieci ! ... Załóż wiadro, zrób przelot, ratuj życie !
Mr HooB Mr HooB
Auto: Nubira I / 1997 / 2.0 / CDX / Korea
Imie: Hubert
Wiek: 42 Dołączył: 18 Sie 2010 Posty: 101 Skąd: W-wa, Mokotów
Wysłany: 2010-11-27, 00:13
Finuś napisał/a:
Świetna Nuba A przednich szybek nie będziesz przyciemniał ?
Będę musiał w ogóle nowe założyć przy ostatnim pucowania od środka wszystkich szybek urwał się kawałek folii w kształcie elipsy o wymiarach 0,5 cm na 3 cm. Wkleiłem go na miejsce i nie widać, ale mimo wszystko te szybki są dla mnie trochę za ciemne. Mam kumpla z warsztatem szyb, także podpytam go jaki teraz jest prześwit i będę chciał zrobić jakieś 60-70% tego co jest, a na przednie też się czaje ale znowu przepuszczalność 50-60% tych pierwszych. Też mi się nie podoba jak są tylko tylnie i jest taka znacząca różnica między tylnymi a przednimi.
Przy okazji tej wizyty zamontuje sobie lusterka sferyczne - mam takie w drugiej Nubce i powiem Wam, że różnica jest ogromna. Bardzo je sobie cenię.
Finuś napisał/a:
Stan PB
Na razie tak ... ale w planach LPG. Jednak jakieś takie lepsze.
- preparat do szyb: niewidzialna wycieraczka czy jakoś tak, też ten z nanotechnologii (gdzie podobno powyżej 60 km/h nie trzeba używać wycieraczek - woda sama spływa),
Raczej bym nie polecał. Jedna z wielu opinii na temat tego ustrojstwa
Cytat:
-dziala jak opisuja .. ale przy duzej predkosci. Zbyt duzej jak na
mokre drogi, moze na autostrady by sie nadawalo.
-wycieraczki ktore dzialaly calkiem dobrze, po zastosowaniu srodka
okazaly sie calkowicie zuzyte - po przejsciu cala szyba w drobnych
kropelkach.
-nowe wycieraczki po przejsciu zostawialy taka "mgielke" na szybie,
znikala w pol sekundy .. ale jednag troche denerwowala i zaslaniala.
-zmyc sie tego nie daje .. no, nie wiadomo czym. Wiec trzeba sie
meczyc pare miesiecy.
Moze na bocznych szybach, lusterkach czy reflektorach sie sprawdzi.
lukasz 1303 dni byłem z Espero
Auto: Espero GLX '97
Imie: Łukasz
Wiek: 37 Dołączył: 05 Maj 2010 Posty: 1821 Skąd: WI
Wysłany: 2010-11-28, 13:21
Zobacz u mnie jak jest z szybkami, mam wszystkie o foliowane jednym rodzajem foli, tzn. chodzi mi o prześwit tą naj jaśniejszą... i powiem Ci , że w zupełności to wystarcza W dzień 1. nie razi Cie tak słońce, a 2 w nocy fajnie ciemno jest jak się patrzy z zewnątrz do środka auta
Jak chcesz możemy sie kiedy ustawić to sobie zobaczysz