Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Wysłany: 2011-01-10, 23:20 [Lanos] Od czasu do czasu muli go na gazie...
Witam,
Chciałem wam opisać problem z moim autkiem.
Posiadam Lanosika 1.6 16v DOHC z LPG IV gen BRC. Autko śmiga jak ta lala na gazie i na benzynie, ale...
Raz na jakiś czas (np. miesiąc, dwa tygodnie) zdarza się coś takiego, że jak przełączę na gaz, to silnik dostaje muła, jak by mu zabrało połowę koni, chodzi jak stary diesel i tak jak by nie na wszystkich cylindrach (bardzo szarpie, no i zaczyna mrugać kontrolka check engine.
Jak przełączę z powrotem na benzynę, to wszystko wraca do normy, a check engine pali się ciągle jeszcze przez jakiś czas.
Zauważyłem też, że jak mam taką sytuację i zwalniam lub hamuję silnikiem jadąc na gazie, to kontrolka check przestaje na chwilę mrugać i pali się ciągle dopóki znów nie nacisnę gaz.
Po takim wyskoku wszystko wraca do normy, aż pewnego dnia...
Czy ktoś miał podobny problem?
Jaka może być przyczyna?
Co to znaczy, że check engine raz mruga, a raz pali się ciągle?
Dlaczego gaśnie sama z siebie i po jakim czasie?
Mam jeszcze wiele pytań rozwijających mój wątek, ale może nie wszystkie na raz
Sorka za przydługi tekst, ale ja pierwszy raz
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
rasters rasters
Auto: leganza 2.0 cdx była długo teraz passat TDI
Imie: Paweł Pomógł: 29 razy Wiek: 46 Dołączył: 30 Wrz 2008 Posty: 609 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 00:09
Po pierwsze to sprawdź kody usterek i daj znać co wyświetli będziemy wiedzieli gdzie szukać awarii bo tak to można sobie gdybać... tu masz jak sprawdzić błędy sygnalizowane przez kontrolkę check engine http://daewooforum.pl/viewtopic.php?t=25538
Niestety mój silnik ma już interfejs OBD2 i nie mogę sprawdzić błędów metodą na spinacz. Problem polega na tym, że nie mam możliwości pojechać do jakiegoś zakładu w sensownych godzinach, poza tym nie znam w Łodzi żadnego dobrego zakładu daewoo pracującego w Łodzi.
Znacie jakiś dobry?
Czy jak pojadę na test gdy moje auto jest sprawne i check engine się nie pali to czy komputer w aucie będzie pamiętał o wcześniejszych problemach?
Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś interfejsu diagnostycznego na allegro. Czy ktoś z was może poradzić co kupić? Widziałem, że są dwa typy. Jeden to podłączany do kompa przez usb, drugi to taki zewnętrzny, trochę jak telefon.
Czy warto?
rasters rasters
Auto: leganza 2.0 cdx była długo teraz passat TDI
Imie: Paweł Pomógł: 29 razy Wiek: 46 Dołączył: 30 Wrz 2008 Posty: 609 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 22:15
pawlakos napisał/a:
Czy jak pojadę na test gdy moje auto jest sprawne i check engine się nie pali to czy komputer w aucie będzie pamiętał o wcześniejszych problemach?
Wszystko wyjdzie nic nie da się ukryć chyba że zrobisz reset kompa...
Witam, byłem u mechanika i okazało się, że padł jeden wtrysk.
Jeżdżę teraz na wypożyczonym wtrysku i auto śmiga aż miło.
Dzięki za pomoc i przesyłam okejkę dla kolegi rastersa.