X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Lanos] Co sądzicie o takim oleju?

Autor Wiadomość
eros86

Auto: Daewoo Lanos 1.6 SX
Imie: Jan
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 279
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-01-23, 23:29   [Lanos] Co sądzicie o takim oleju?

http://allegro.pl/castrol...1404955247.html

W tesco jest w promocji i kosztuje 59zł, muszę zmienić swój półsyntetyk taki:

http://allegro.pl/lotos-s...1414667189.html

bo mam cały silnik mokry i mam nadzieje że chociaż troszkę się zmniejszy wyciek oleju dopóki kasy nie odłożę na remont
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
Gość

Wysłany: 2011-01-23, 23:31   

Tak tak lej minerał i zbieraj kase na remoncik silnika taki solidny . :omg:
 
 
butter18
Mobilek


Auto: Matiz
Imie: Mateusz
Pomógł: 165 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 3111
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-23, 23:35   

po takim oleju to i tak będzie lecieć jak masz uszczelki lewe. Tylko silnik będziesz katować na mineralnym. Na wycieki olej nie pomoże, pomaga gdy silnik go "pali", gdy cieknie nie ma znaczenia. I co to znaczy mokry?? Co, gdzie, ile cieknie...
najczęstszy wyciek- pokrywa zaworów? jeśli tak do 20zł i wymieniona i wyciek sporo mniejszy będzie jeśli jeszcze gdzieś leci.



Powodzonka i szerokości ;)
 
 
eros86

Auto: Daewoo Lanos 1.6 SX
Imie: Jan
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 279
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-01-23, 23:56   

pod pokrywą zaworów wymieniłem po zakupie samochodu bo lało jak diabli robiłem sam uszczelniłem dodatkowo silikonem i nic nie leci... silnik to 1.6 leci mi poniżej kolektora wydechowego gdzieś, leje tyle że dziś z rana miałem dość sporą ilość oleju na śniegu z rana, dolewam ok. 1 litr na 2tys km, pali olej na pewno też ale to chyba uszczelniacze bo po odpaleniu przez chwile dymi na niebiesko jak troszkę się rozgrzeje to objaw znika.

Problem ze spoconym silnikiem pojawił się właśnie po wymianie oleju na półsyntetyk jak wyżej... autko kupiłem przejeździłem 5tys i się nie pocił po wymianie zaczął i cieknie coraz bardziej...



www.KAMERY-SAMOCHODOWE.com.pl
www.KAMERYSPORTOWE..pl
Polub NAS:
https://www.facebook.com/Kamerysportowepl
 
 
butter18
Mobilek


Auto: Matiz
Imie: Mateusz
Pomógł: 165 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 3111
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-24, 00:20   

eros86 napisał/a:
Problem ze spoconym silnikiem pojawił się właśnie po wymianie oleju na półsyntetyk jak wyżej... autko kupiłem przejeździłem 5tys i się nie pocił po wymianie zaczął i cieknie coraz bardziej...

może był lany minerał... a półsyntetyk wypłukał itd i zaczęło lecieć. Jak nie masz kasy to w sumie chyba możesz wlać minerała... skoro leje sie i remont Cie czeka. Jak sie myle to poprawcie ;)



Powodzonka i szerokości ;)
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
gazniczek

Auto: Nubira I 2.0 LPG
Pomógł: 84 razy
Wiek: 55
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 2479
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-24, 07:18   

A tu za minerał 85 zyla co prawda Castrol. Lotos semisyntetic 10W 40 - 60 zł w Realu ostatnio płacłem - wiem, że to nie Mobil, Castrol, ale półsyntetyk. Zobacz tą pokrywę zaworów, ew. może odma się poluzowała, pękła. Nie lej tego Castrola.
 
 
p.usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-24, 08:14   

A mój lanos od 145tyś km jeżdzi na mineralu i nie zanosi się na remont silnika. I popychacze też nie stukają. Aktualnie mam zalany właśnie castrol. Poprzedni właściciel lał lotos. 70tyś km tylko na dolewkach bez wymiany.
 
 
eros86

Auto: Daewoo Lanos 1.6 SX
Imie: Jan
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 279
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-01-24, 11:50   

właśnie to nie żadna odma leje czy uszczelka pod pokrywą bo oglądałem dookoła i sucho, na pewno niżej



www.KAMERY-SAMOCHODOWE.com.pl
www.KAMERYSPORTOWE..pl
Polub NAS:
https://www.facebook.com/Kamerysportowepl
 
 
gazniczek

Auto: Nubira I 2.0 LPG
Pomógł: 84 razy
Wiek: 55
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 2479
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-24, 12:14   

msegjaz napisał/a:
A mój lanos od 145tyś km jeżdzi na mineralu i nie zanosi się na remont silnika. I popychacze też nie stukają. Aktualnie mam zalany właśnie castrol. Poprzedni właściciel lał lotos. 70tyś km tylko na dolewkach bez wymiany.

Tylko co to za oszczędność zmienić na mineralny :myśli: Taniej jak wykazałem -nie. Co prawda w Nubach jest 15W40 jako dopuszczony, ale jak na wstępie.
W Nubach zalecają wymianę co 10-15 tysięcy i nie rzadziej niż raz na rok., ale OK jak "Pan jest zadowolony". Jednakże ja pozostanę przy swoim zdaniu i będę stosował się do zaleceń książki obsługi. Aha i pamiętam iż klu tematu Laniego dotyczy, ale zdanie mojej jak wyżej.
 
 
gandw

Auto: Lanos 1.4 8v S
Pomógł: 19 razy
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 533
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-24, 12:31   

To zrób dobrą fotkę gdzie Ci cieknie to na pewno koledzy i ja postaramy się doradzić. Jeśli już mineralny to bym wlał Shella 15W50, ale mineralny powinno się zmieniać częściej niż co 15 tys.km.



Daewoo Lanos Sedan 1.4 8v S + lpg
 
 
p.usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-24, 15:57   

gazniczek napisał/a:
Tylko co to za oszczędność zmienić na mineralny :myśli: Taniej jak wykazałem -nie.


Nie próbowałem udowodnić ,że taniej .Tylko opisałem jak wygląda sytuacja w moim lanku.
 
 
broksio
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-25, 11:24   

eros86 napisał/a:
pod pokrywą zaworów wymieniłem po zakupie samochodu bo lało jak diabli robiłem sam uszczelniłem dodatkowo silikonem i nic nie leci... silnik to 1.6 leci mi poniżej kolektora wydechowego gdzieś, leje tyle że dziś z rana miałem dość sporą ilość oleju na śniegu z rana, dolewam ok. 1 litr na 2tys km, pali olej na pewno też ale to chyba uszczelniacze bo po odpaleniu przez chwile dymi na niebiesko jak troszkę się rozgrzeje to objaw znika.

Problem ze spoconym silnikiem pojawił się właśnie po wymianie oleju na półsyntetyk jak wyżej... autko kupiłem przejeździłem 5tys i się nie pocił po wymianie zaczął i cieknie coraz bardziej...

Czyli masz do wymiany uszczelniacze zaworów ( dymienie po odpaleniu) i UPG (olej pod kolektorem )
Jednym zdaniem remoncik głowicy

Ja zastosowałem Valvolina Max Live 10W40 i wycik jakby trocge się zmniejszył no i dymienie ustało
U kolesia w Renault Clio który zawsze się spieszy więc gaz w podłodze zużycie oleju było 0,8L na 2000 km po zaaplikowani Valvoliny Max Live na 10000 berze od max do min ( 1 litr ) + 0,2
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt