Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
bo mam cały silnik mokry i mam nadzieje że chociaż troszkę się zmniejszy wyciek oleju dopóki kasy nie odłożę na remont
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
Gość
Wysłany: 2011-01-23, 23:31
Tak tak lej minerał i zbieraj kase na remoncik silnika taki solidny .
butter18 Mobilek
Auto: Matiz
Imie: Mateusz Pomógł: 165 razy Wiek: 39 Dołączył: 06 Sie 2010 Posty: 3111 Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-23, 23:35
po takim oleju to i tak będzie lecieć jak masz uszczelki lewe. Tylko silnik będziesz katować na mineralnym. Na wycieki olej nie pomoże, pomaga gdy silnik go "pali", gdy cieknie nie ma znaczenia. I co to znaczy mokry?? Co, gdzie, ile cieknie...
najczęstszy wyciek- pokrywa zaworów? jeśli tak do 20zł i wymieniona i wyciek sporo mniejszy będzie jeśli jeszcze gdzieś leci.
pod pokrywą zaworów wymieniłem po zakupie samochodu bo lało jak diabli robiłem sam uszczelniłem dodatkowo silikonem i nic nie leci... silnik to 1.6 leci mi poniżej kolektora wydechowego gdzieś, leje tyle że dziś z rana miałem dość sporą ilość oleju na śniegu z rana, dolewam ok. 1 litr na 2tys km, pali olej na pewno też ale to chyba uszczelniacze bo po odpaleniu przez chwile dymi na niebiesko jak troszkę się rozgrzeje to objaw znika.
Problem ze spoconym silnikiem pojawił się właśnie po wymianie oleju na półsyntetyk jak wyżej... autko kupiłem przejeździłem 5tys i się nie pocił po wymianie zaczął i cieknie coraz bardziej...
Auto: Matiz
Imie: Mateusz Pomógł: 165 razy Wiek: 39 Dołączył: 06 Sie 2010 Posty: 3111 Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-24, 00:20
eros86 napisał/a:
Problem ze spoconym silnikiem pojawił się właśnie po wymianie oleju na półsyntetyk jak wyżej... autko kupiłem przejeździłem 5tys i się nie pocił po wymianie zaczął i cieknie coraz bardziej...
może był lany minerał... a półsyntetyk wypłukał itd i zaczęło lecieć. Jak nie masz kasy to w sumie chyba możesz wlać minerała... skoro leje sie i remont Cie czeka. Jak sie myle to poprawcie
Powodzonka i szerokości
Linker #2 Reklama
Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
gazniczek
Auto: Nubira I 2.0 LPG Pomógł: 84 razy Wiek: 55 Dołączył: 21 Lip 2009 Posty: 2479 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-24, 07:18
A tu za minerał 85 zyla co prawda Castrol. Lotos semisyntetic 10W 40 - 60 zł w Realu ostatnio płacłem - wiem, że to nie Mobil, Castrol, ale półsyntetyk. Zobacz tą pokrywę zaworów, ew. może odma się poluzowała, pękła. Nie lej tego Castrola.
p.usunięty [Usunięty]
Wysłany: 2011-01-24, 08:14
A mój lanos od 145tyś km jeżdzi na mineralu i nie zanosi się na remont silnika. I popychacze też nie stukają. Aktualnie mam zalany właśnie castrol. Poprzedni właściciel lał lotos. 70tyś km tylko na dolewkach bez wymiany.
gazniczek
Auto: Nubira I 2.0 LPG Pomógł: 84 razy Wiek: 55 Dołączył: 21 Lip 2009 Posty: 2479 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-24, 12:14
msegjaz napisał/a:
A mój lanos od 145tyś km jeżdzi na mineralu i nie zanosi się na remont silnika. I popychacze też nie stukają. Aktualnie mam zalany właśnie castrol. Poprzedni właściciel lał lotos. 70tyś km tylko na dolewkach bez wymiany.
Tylko co to za oszczędność zmienić na mineralny Taniej jak wykazałem -nie. Co prawda w Nubach jest 15W40 jako dopuszczony, ale jak na wstępie.
W Nubach zalecają wymianę co 10-15 tysięcy i nie rzadziej niż raz na rok., ale OK jak "Pan jest zadowolony". Jednakże ja pozostanę przy swoim zdaniu i będę stosował się do zaleceń książki obsługi. Aha i pamiętam iż klu tematu Laniego dotyczy, ale zdanie mojej jak wyżej.
gandw
Auto: Lanos 1.4 8v S Pomógł: 19 razy Wiek: 36 Dołączył: 20 Gru 2010 Posty: 533 Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-24, 12:31
To zrób dobrą fotkę gdzie Ci cieknie to na pewno koledzy i ja postaramy się doradzić. Jeśli już mineralny to bym wlał Shella 15W50, ale mineralny powinno się zmieniać częściej niż co 15 tys.km.
Daewoo Lanos Sedan 1.4 8v S + lpg
p.usunięty [Usunięty]
Wysłany: 2011-01-24, 15:57
gazniczek napisał/a:
Tylko co to za oszczędność zmienić na mineralny Taniej jak wykazałem -nie.
Nie próbowałem udowodnić ,że taniej .Tylko opisałem jak wygląda sytuacja w moim lanku.
broksio [Usunięty]
Wysłany: 2011-01-25, 11:24
eros86 napisał/a:
pod pokrywą zaworów wymieniłem po zakupie samochodu bo lało jak diabli robiłem sam uszczelniłem dodatkowo silikonem i nic nie leci... silnik to 1.6 leci mi poniżej kolektora wydechowego gdzieś, leje tyle że dziś z rana miałem dość sporą ilość oleju na śniegu z rana, dolewam ok. 1 litr na 2tys km, pali olej na pewno też ale to chyba uszczelniacze bo po odpaleniu przez chwile dymi na niebiesko jak troszkę się rozgrzeje to objaw znika.
Problem ze spoconym silnikiem pojawił się właśnie po wymianie oleju na półsyntetyk jak wyżej... autko kupiłem przejeździłem 5tys i się nie pocił po wymianie zaczął i cieknie coraz bardziej...
Czyli masz do wymiany uszczelniacze zaworów ( dymienie po odpaleniu) i UPG (olej pod kolektorem )
Jednym zdaniem remoncik głowicy
Ja zastosowałem Valvolina Max Live 10W40 i wycik jakby trocge się zmniejszył no i dymienie ustało
U kolesia w Renault Clio który zawsze się spieszy więc gaz w podłodze zużycie oleju było 0,8L na 2000 km po zaaplikowani Valvoliny Max Live na 10000 berze od max do min ( 1 litr ) + 0,2