Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Nawiazalem kontakt z osoba produkujaca flansze pod kolektory. Flansza (kołnierz) do wykonania kolektora wydechowego do szesnastozaworowych (DOHC, 16V) silników o pojemności 1.5 i 1.6 stosowanych w Daewoo Lanos i Nubira oraz w starszych Nexia/Espero. Możliwe jest również zastosowanie w nowszych 16V silnikach Daewoo/Chevrolet o pojemności 1.4 i 1.6 używanych w modelach Kalos/Aveo oraz Lacetti/Nubira III.
Element wykonany jest z spawalnej, niestopowej stali konstrukcyjnej metodą cięcia laserowego. Może służyć do adaptacji do silnika kolektora rurowego 4-2-1, przykładowo z silników Opli Astra GSi i Calibra C20XE lub jako baza do wykonania podobnego kolektora własnego pomysłu lub spawanego kolektora wydechowego pod turbosprężarkę.
Posiada on rowniez gotowe wzory do : Lanosa/Nexii 8V (1.4 i 1.5 SOHC) oraz do silnika 2.0 16V, czyli do Nubiry I i II/Leganzy i też do Nubiry III/Lacetti 1.8 więc w zasadzie całe Daewoo.
Cena 99zl sztuka plus wysylka - Czas realizacji +/- Tydzien.
FOTOSHOP TO NIE SĄ STENSY i SPASY !
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
Mawerix Grupa Podkarpacka
Auto: Mułek C20NE, Zafira Z19DT Pomógł: 701 razy Dołączył: 29 Sie 2010 Posty: 11102 Skąd: Zabierzów [KRA]
Wysłany: 2011-08-01, 13:45
W Wieliczce jest gość który za flansze brał chyba 69 zł. Chyba że to on tylko cena inna. Sam zamówiłem u niego kanapkę z nierdzewki za 160 zł.
ort/ MOD R...
Poprawione
RIPER Administrator Jose Jalapeno on a stick
Auto: LANOS V6, SIGNUM V6 X2
Imie: TOMEK Pomógł: 1138 razy Wiek: 40 Dołączył: 14 Cze 2009 Posty: 24294 Skąd: SI
Wysłany: 2011-08-01, 20:03
Popmean powalcz o cenę ... dużo chce, dowiedz się czy zejdzie z ceny do np 80 zł w tym wysyłka jak zamówi się 8-10 szt
jeżeli pomogłem, kliknij +pomógł nie udzielam pomocy przez PW, nie siedzę na forum 24h
układy wydechowe ze stali nierdzewnej, pisz pw
Auto: Lanos
Imie: Michał Pomógł: 69 razy Wiek: 37 Dołączył: 19 Gru 2009 Posty: 3562 Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-01, 20:16
RIPER napisał/a:
Popmean powalcz o cenę ... dużo chce, dowiedz się czy zejdzie z ceny do np 80 zł w tym wysyłka jak zamówi się 8-10 szt
Tak powiedzial, ze jak wiecej sztuk (min 5) to zejdzie z ceny. Napisalem o tym poniewaz duzo osob szukalo flansz, zamwiali a czlowiek nie robil....Ten jest pewny. Bynajminej zrobil juz 2m osoba i nie bylo problemow.
FOTOSHOP TO NIE SĄ STENSY i SPASY !
RIPER Administrator Jose Jalapeno on a stick
Auto: LANOS V6, SIGNUM V6 X2
Imie: TOMEK Pomógł: 1138 razy Wiek: 40 Dołączył: 14 Cze 2009 Posty: 24294 Skąd: SI
Wysłany: 2011-08-01, 20:26
to dowiedz się ile zejdzie z ceny żeby ludzie mieli konkrety ..
jeżeli pomogłem, kliknij +pomógł nie udzielam pomocy przez PW, nie siedzę na forum 24h
układy wydechowe ze stali nierdzewnej, pisz pw
Auto: Lanos
Imie: Michał Pomógł: 69 razy Wiek: 37 Dołączył: 19 Gru 2009 Posty: 3562 Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-01, 22:12
Stala cena flanszy to jednak 95zl. hurtowa.. zaleznie od ilosci mniejsza.... Dowiem sie jaka cena przy kilku sztukach i odrazu napisze. P.S ja na tym nie zarabiam zlotowki... robie to dla nas bo wiele osob poszukiwalo flanszy pod rozne typy silnikow
FOTOSHOP TO NIE SĄ STENSY i SPASY !
nuki_tsw
Auto: Nubira J200 1.8 CDX
Imie: Marcin
Wiek: 45 Dołączył: 02 Sie 2011 Posty: 8 Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-08-02, 08:40
RIPER napisał/a:
to dowiedz się ile zejdzie z ceny żeby ludzie mieli konkrety ..
Konkrety mogę podać dla określonej ilości i konkretnego typu flanszy. Z tym "producentem" to Autor tematu trochę pojechał, po prostu projektuję takie rzeczy "na fuchę" wolnym czasie. Nie jestem właścicielem wycianarki, więc finalna cena zależy ode mnie tylko w pewnym stopniu. Ostatnio wycinanie trochę zdrożało, a ludzie chcieli, żebym robił pojedyncze egzotyczne elementy poniżej moich kosztów, więc dłuższy czas niewiele działałem. Sprawa wygląda trochę inaczej jeśli idzie o kilka elementów, zwłaszcza wg. posiadanych już przeze mnie wzorów.
http://piloty.eu/daewoo.html
Gotowe wzory mam do silników Daewoo 1.4/1.5 8V, 1.5/1.6 16V, 2.0 16V i 2.0 8V. Mogę też podjąć się opracowania innych wzorów i wykonania wg nich flansz pod kolektor, turbosprężarkę lub coś podobnego, ale to temat na indywidualne rozmowy. Robię też przekładki odprężające pod głowicę. Widzę, że ta, którą wczoraj dałem do wycięcia jest nawet dla jednego z Kolegów.
Pozwoliłem się odezwać, bo chodzi najwyraźniej o mnie.
Pozdrawiam
Marcin
Popmean Grupa Łódzka Koordynator
Auto: Lanos
Imie: Michał Pomógł: 69 razy Wiek: 37 Dołączył: 19 Gru 2009 Posty: 3562 Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-02, 11:15
nuki_tsw napisał/a:
RIPER napisał/a:
to dowiedz się ile zejdzie z ceny żeby ludzie mieli konkrety ..
Konkrety mogę podać dla określonej ilości i konkretnego typu flanszy. Z tym "producentem" to Autor tematu trochę pojechał, po prostu projektuję takie rzeczy "na fuchę" wolnym czasie. Nie jestem właścicielem wycianarki, więc finalna cena zależy ode mnie tylko w pewnym stopniu. Ostatnio wycinanie trochę zdrożało, a ludzie chcieli, żebym robił pojedyncze egzotyczne elementy poniżej moich kosztów, więc dłuższy czas niewiele działałem. Sprawa wygląda trochę inaczej jeśli idzie o kilka elementów, zwłaszcza wg. posiadanych już przeze mnie wzorów.
Gotowe wzory mam do silników Daewoo 1.4/1.5 8V, 1.5/1.6 16V, 2.0 16V i 2.0 8V. Mogę też podjąć się opracowania innych wzorów i wykonania wg nich flansz pod kolektor, turbosprężarkę lub coś podobnego, ale to temat na indywidualne rozmowy. Robię też przekładki odprężające pod głowicę. Widzę, że ta, którą wczoraj dałem do wycięcia jest nawet dla jednego z Kolegów.
Pozwoliłem się odezwać, bo chodzi najwyraźniej o mnie.
Pozdrawiam
Marcin
Ano zgadza sie i nie chwaliles sie ze masz u nas konto
FOTOSHOP TO NIE SĄ STENSY i SPASY !
kwiat_osz Grupa Lubelska
Auto: Lanos SX HB GSI
Imie: Michał Pomógł: 64 razy Wiek: 38 Dołączył: 10 Kwi 2011 Posty: 2286 Skąd: Lublin
Popmean powalcz o cenę ... dużo chce, dowiedz się czy zejdzie z ceny do np 80 zł w tym wysyłka jak zamówi się 8-10 szt
Zróbcie wstępną listę osób chętnych i się pomyśli co i jak
Jak Nuki będzie wiedział ile jest dokładnie flansz do zrobienia to wtedy będzie można ustalić cenę.
pozdrawiam
PanPucek ;]
nuki_tsw
Auto: Nubira J200 1.8 CDX
Imie: Marcin
Wiek: 45 Dołączył: 02 Sie 2011 Posty: 8 Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-09-30, 10:36
Gdyby ktoś był zainteresowany, to mam na allegro flansze do Lanosa/Nexii/Espero16V w nieco lepszej cenie, niż zwykle.
Wykonanie w rozsądnym terminie flansz do innych silników spotukanych w DU też jest aktualnie możliwe.