Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Wysłany: 2012-02-02, 16:40 [Nexia] Problem z Nexusem! Nie chce jechać!
Witam.
Zwracam sie do Was z ogromną prośba o pomoc.
Wczoraj rano jeszcze Nexia jeździła dobrze i normalnie, dzisiaj wsiadam do Nexii wrzucam bieg a samochód nie rusza z miejsca (wrzucam biegi bez sprzęgła i nic także sie nie dzieje - samochód nie gaśnie ani nic). Dodam tyle ze w nocy temperatura -20 stopni a w dzień -10/-15.
Po raz pierwszy wystąpił taki problem. Czy przyczyną może byc przymarznięcie tarczy sprzęgła czy może cos ze skrzynią biegów ?
Prosze o podanie jakiegoś rozwiązania w tym temacie.
Pozdrawiam!
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
Jaform [Usunięty]
Wysłany: 2012-02-02, 17:17
Podpowiem że rok temu jeszcze jeżdżąc Nexią zostawiłem ją na takiej mini górce na biegu, silnik rozgrzany, jak stanąłem tak wbiłem bieg, zgasiłem, poleciałem na noc do pracy. Wróciłem, wsiadam, kluczyk w stacyjke, wciskam sprzęgło, zostało w podłodze O_o... trochę pomłuciłem, parę razy ręką cofnąłem i na tyle się udało zgrać że do połowy samo odbijało. Teraz najciekawsze: odpaliłem na wstecznym samochód i z wciśniętym sprzęgłem zaczął się cofać. Wycofałem, wbiłem luz, puściłem sprzęgło, powolutku ruszył do przodu . Z tydzień czasu z dusza na ramieniu tak jeździłem, w końcu pokarałem samochód, do końca 1,2,3, przeszło prawie całkowicie. Gdyby zamarzły ci tarcze sprzęgła to byś nie mógł wysprzęglić i biegi by nie wchodziły (lub wchodziły i byś gdzieś pojechał). Więc albo posypał się np wybierak skrzyni od zimna albo tarcze nie chcą się zejść (tak jakbyś cały czas miał wciśnięte). Warto by popatrzeć pod samochodem czy coś się złego nie dzieje z tym zawiasem od sprzęgła
próbowałem na każdym biegu i nic, sprzęgło wciskam i odbija dlatego dla mnie to takie dziwne.
jutro bede musiał zaholować bo pod blokiem nie ma za bardzo jak wejść pod samochód.
dam znac co i jak jak juz zobaczę pod autem i wstawię go w ciepłe miejsce I dzieki za podpowiedz!
Jaform [Usunięty]
Wysłany: 2012-02-02, 18:38
A tak z ciekawości, jak na zgaszonym wbijesz bieg to jesteś w stanie popchnąć samochód? Pewnie tak więc obstawiam albo wybierak/skrzynia albo sprzęgło. Zatrudnij kogoś do wajchowania biegami i posłuchaj czy słychać jak w skrzyni się zazębia itp. ale lepiej na zgaszonym
hehe no wiem wiem ze lepiej na zgaszonym juz miałem przygody tego typu dzieki za porady! Dzisiaj juz nie wychodzę sprawdzać bo mróz ze głowa mała no i latarnie tyle dają co nic
Witam.
Nexia znów działa
Okazało się ze sprzęgło sie zapowietrzyło i musiałem je odpowietrzyć.
Teraz działa wszystko tak jak powinno.
Dzięki za porady. Pozdrawiam!
stifff Grupa Wielkopolska
Auto: Nexia
Imie: stefan Pomógł: 259 razy Dołączył: 04 Gru 2006 Posty: 4032 Skąd: piła
Wysłany: 2012-02-04, 14:33
demam napisał/a:
Witam.
Nexia znów działa
Okazało się ze sprzęgło sie zapowietrzyło i musiałem je odpowietrzyć.
Teraz działa wszystko tak jak powinno.
Dzięki za porady. Pozdrawiam!
I nie interesuje cię co było przyczyną ?
Usunąłeś objawy a przyczyna ?
Oby Ci się nie zapowietrzył ponownie w najmniej oczekiwanym momencie.
wiem co mogło byc przyczyna. miałem zmieniane niedawno sprzęgło i nie bylo odpowietrzane, a mroz w nocy -25 stopni zrobił swoje.
Ale jezeli jest inny powód to proszę o podpowiedz
stifff Grupa Wielkopolska
Auto: Nexia
Imie: stefan Pomógł: 259 razy Dołączył: 04 Gru 2006 Posty: 4032 Skąd: piła
Wysłany: 2012-02-04, 18:47
Możliwy powód - to również :
- nieszczelny wysprzęglik
- nieszczelna pompa sprzęgła.
- duża zawartość wody w płynie