Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Mike SX
Auto: Tico
Imie: Michał
Wiek: 39 Dołączył: 01 Lis 2010 Posty: 15 Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-18, 22:30 [Tico] Mike SX - Bestia z piekieł - FOTY
Witam
Moja bestia to Tico 1998r od pierwszego właściciela
Marka / Model - Daewoo Tico
Pojemność silnika - 800 F8C
Liczba koni - z-hamuję to napiszę
Rocznik - 1998
Przebieg 140 000km
Olej 5w50 Mobil
Zderzaki w kolorze nadwozia
Auto cały czas jeździ - jakieś 300km tygodniowo serwisowane więcej niż na bieżąco (mam warsztat mechaniczny) Tico służy głównie do jeżdżenia do i z pracy, oraz jazdy po części itd, ale nie tylko, więc jest w stanie więcej niż bardzo dobrym.
Cały czas modyfikuję bestię ale ze smakiem i jak coś robić to porządnie.
Niedawno miałem małą stłuczkę, gość uderzył mnie w tył, ale na szczęście tylko zderzak pękł i wzmocnienia pod nim wymieniłem na nowe OEM. Zderzak pospawałem, bo mierzyłem nawet nowe oryginalne, ale żaden nie chciał ładnie pasować.
Ostatnio wymieniłem reperaturki drzwi i na razie są w podkładzie, czekają aż pożyczę jakieś auto zastępcze abym mógł jeździć, a wtedy pomaluję całe auto - lakier już czeka !
Tuning Mechaniczny:
- Wycięty katalizator (założony nowy kolektor od wersji bez kata)
- Sonda lambda do regulacji LPG
- wyrzucony cały układ powietrza dodatkowego
- Przerobienie świateł mijania na instalację z przekaźnikiem - duuuużo lepsza jakość światła
Wnętrze:
-Elektryczne szyby
-Centralny zamek
-Domykanie szyb
- Automatycznie włączające się światła mijania po uruchomieniu silnika
- Automatycznie włączające się światła pozycyjne i oświetlenie deski po zmroku
- Inteligentny sterownik oświetlenia wnętrza (rozświetlanie, ściemnianie, wygaszanie po zapłonie i zamknięciu auta z pilota, rozświetlanie po wyłączeniu zapłonu i otwarciu auta z pilota)
- Dodatkowe lampki nad pasażerami z tyłu
- Zabudowa bagażnika - estetyczna i praktyczna - zostało jeszcze oparcie kanapy i miejsce pod klapą
- Czerwone podświetlanie konsoli / zegarka / przycisków od wycieraczek itp
Car Audio:
-Radio JVC
-Głośniki 10cm Helix z odcięciem basu na kondensatorze żeby ich nie katować
-Głośniki 6x9 Helix w zabudowie w bagażniku
Zawieszenie / Hamulce - Bardzo Zdrowa Seria
Plany:
- Jestem w trakcie robienia zegarów z obrotomierzem i masą dodatkowych kontrolek
- Uchylanie bagażnika z pilota
- konsola od CC
- podświetlenie przycisków od el. szyb
- Montaż BLOSa i linijki diodowej do Sondy Lambda
- przeróbka dolotu powietrza z jakąś plastikową obudową filtra powietrza
Malowanie całej bestii !! myślę że w wakacje
Fotki słabe, ale z czasem będzie ich coraz więcej i lepszych.
Pod maską czyściutko że można jeść z dekla
Oryginalny nowiutki kołpak
Zabudowa bagażnika: zostało jeszcze obicie kanapy i miejsce zagospodarować pod klapą tzn zrobić tam przestrzeń na gadżety typu klucze, rękawiczki, trójkąt itp itd.
Ostatnio zmieniony przez Mike SX 2012-06-19, 19:26, w całości zmieniany 5 razy
Pozdrawiam Wojciech
nr do mnie : 511508527 & 531404534
były golf4 : http://daewooforum.pl/temat59108.html
obecny :http://daewooforum.pl/temat83011.html
DoLeCk Administrator PanoramiX
Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43 Dołączył: 31 Maj 2009 Posty: 22359 Skąd: WT
Wysłany: 2012-06-19, 10:19
Michał wstaw dzisiaj te zdjęcia proszę bo inaczej zmuszony będę zamknąć temat do czasu ich zamieszczenia.
Fajnie zabudowane głośniczki 6 x9 w bagażniku podoba mi się. Masz i bagażnik i małe buum bum
Pozdrawiam Wojciech
nr do mnie : 511508527 & 531404534
były golf4 : http://daewooforum.pl/temat59108.html
obecny :http://daewooforum.pl/temat83011.html
Podświetlenie pod radiem jak dla mnie zbyt jasne ale ładnie zrobione Wolę niebieski
Lampki prawie jak w Audi A6 dobry myk
Audio i klapa na koło mi się podobają, ale wolę dobrą tubę i wzmaka
Ogólnie mi się podoba
W żyłach płynie etylina, zamiast serca jest Turbina
Komfort - to takie uczucie, gdy siedzisz w Tico a jedziesz twardo jak taczką na metalowym kółku
Mike SX
Auto: Tico
Imie: Michał
Wiek: 39 Dołączył: 01 Lis 2010 Posty: 15 Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-19, 21:32
Iglesjas napisał/a:
Podświetlenie pod radiem jak dla mnie zbyt jasne ale ładnie zrobione Wolę niebieski
Lampki prawie jak w Audi A6 dobry myk
Audio i klapa na koło mi się podobają, ale wolę dobrą tubę i wzmaka
Ogólnie mi się podoba
podświetlenie nie jest takie mocne jak na zdjeciach.
audio jest dla mnie wystarczające - na prawdę czysty dźwięk bo od środka jest pianka wygłuszająca i puszka jest w sam raz. a tuby nie chcę bo auto musi być funkcjonalne
audio jest dla mnie wystarczające - na prawdę czysty dźwięk bo od środka jest pianka wygłuszająca i puszka jest w sam raz. a tuby nie chcę bo auto musi być funkcjonalne
No tu się zgodzę
ja mam plany na zabudowę całego bagażnika A na podwórzu stoi jeszcze jedno Tico więc do przewozu klamotów, worków ze zbożem i takich tam jest idealne
W żyłach płynie etylina, zamiast serca jest Turbina
Komfort - to takie uczucie, gdy siedzisz w Tico a jedziesz twardo jak taczką na metalowym kółku
lesiu1990xd Grupa Bełchatowska
Auto: Fiat Stilo 1.2
Imie: Tomasz
Wiek: 36 Dołączył: 14 Lis 2011 Posty: 2213 Skąd: Bełchatów EBE
Wysłany: 2012-06-19, 21:46
autko naprawdę zadbane kołpaki w sam raz , masz ten sam oej co mój matiz
generalnie podświetlenie pod radiem i podświetlenie przycisków zabijają kolorek też ładny oragnij autko i będzie kozak a co do stanu silnika to jest pięknie pod maską