X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[EVANDA] max_20 - była Hania jest Wandzia

Autor Wiadomość
Daniel
Grupa Małopolska
_


Auto: GM & VAG
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 6803
Wysłany: 2012-09-24, 16:07   

Ja wiem, że to nie Twoja wina .. ale ten co projektował to wnętrze ... takie połączenie drewna - czarnego - jasnego to powinien po d**e dostać, wnętrze mnie odpycha, nie podoba mi się.

ten sam model inna konfiguracja:


ten link zapewne znasz:
http://www.autocats.net/m..._TIS_START.html
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-09-24, 21:28   

Daniel napisał/a:
Ja wiem, że to nie Twoja wina .. ale ten co projektował to wnętrze ... takie połączenie drewna - czarnego - jasnego to powinien po d**e dostać, wnętrze mnie odpycha, nie podoba mi się.

ten sam model inna konfiguracja:
Obrazek

ten link zapewne znasz:
http://www.autocats.net/m..._TIS_START.html


Wnętrze jest naprawdę miłe i stonowane. Wszystko fajnie spasowane. Jak by mi się nie podobało to bym nie kupił, więc nie mogę się z Tobą zgodzić. Wersja przedstawiona powyżej jest trochę nudna i smutna. Wolę moje sztuczne drewno.

Link już mi znany, ale dzięki.
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-09-25, 20:55   

Pierwsze kilometry zrobione na LPG. Brak różnicy w mocy, nieodczuwalna zmiana na gaz i to już po przejechaniu kilkuset metrów (temp. przełączania ustawiona na 30 stopni). No i na stacji mogłem powiedzieć DO PEŁNA :jupi: :D - super uczucie... Instalacja to BRC sequent 24.11. Polecam.
 
 
DoLeCk
Administrator
PanoramiX


Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 22359
Skąd: WT
Wysłany: 2012-09-26, 10:56   

Pamiętaj o późniejszym podregulowaniu instalacji ;)
Niech służy :piwo:




Tele-Komp Komputery/CCTV/Alarmy/Kontrola dostępu/PPOŻ/Centrale Tel./Domofony

Daewoo Lanos GTi
Powered by ESX
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-02, 19:54   

No i dwa tankowania za mną, ale coś jednak jest nie tak. Spalanie 18,54 L/100 km :szok: Spodziewałem się wyższego spalania, ale myślałem o 14 l/100 km. Na co mam zwrócić uwagę jak będę u gazownika?
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
DoLeCk
Administrator
PanoramiX


Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 22359
Skąd: WT
Wysłany: 2012-10-03, 08:45   

Jedź na regulację instalacji.
Ale dopiero po około 1000km.




Tele-Komp Komputery/CCTV/Alarmy/Kontrola dostępu/PPOŻ/Centrale Tel./Domofony

Daewoo Lanos GTi
Powered by ESX
 
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-10-05, 19:28   

[quote="max_20"]Obiecane zdjęcia już po zainstalowaniu LPG.

[url=http://images45.foto...6cm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images47.foto...dem.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images42.foto...9cm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images50.foto...2em.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images48.foto...89m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images39.foto...fdm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images40.foto...4bm.jpg]Obrazek[/URL]

A tak w ogóle, to normalne że obroty czasami na biegu jałowym mają 2000 - 2500 obrotów? Dzieje się tak i na PB i LPG dopóki nie zgaszę i nie zapalę ponownie.[/quote

U mnie jest wszystko normalnie nie ma żadnych wahań obrotów ani na PB ani na LPG jedyny problem jaki miałem od początku to gaśnięcie niekiedy przy dojeździe do skrzyżowań okazało się że przepustnica była cała w szlamie :niewiem:

[ Dodano: 2012-10-05, 19:34 ]
max_20 napisał/a:
No i dwa tankowania za mną, ale coś jednak jest nie tak. Spalanie 18,54 L/100 km :szok: Spodziewałem się wyższego spalania, ale myślałem o 14 l/100 km. Na co mam zwrócić uwagę jak będę u gazownika?


A co do spalania to jakieś szaleństwo prawie 19 litrów ?? :beczy: to nie możliwe wręcz coś musieli skopać moja pali dużo bo 12 na setkę niezależnie trasa czy dojazdy do pracy ale aż tyle to nie mieści się w głowie. Wcześniej zrobiłem około 70 tyś km trochę ponad trzy lata Leganzą i paliła 10-12 na setkę jedynie z pięciometrową lawetą przez pół Polski bez oszczędzania SPALIŁA 16 NA SETKĘ



Sól w oku propagandy
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-05, 19:41   

Trochę ponaprawiałem (ceny z robocizną):

- rozrząd + pompa wody - tak na wszelki wypadek - 470,00 zł
- tarczo-bębny + klocki tył - 380,00 zł
- olej + filtr - 130,00 zł
- spawanie małej dziurki w tłumiku, odblokowanie przednich hamulców - 50,00 zł

Wszystko na oryginalnych podzespołach z salonu Chevroleta.

Do zrobienia obroty biegu jałowego, ponieważ czasami nie spadają, albo nawet rosną tak do 1500-2000. Mechanik podpiął pod kompa, ale Evanda nie wykazała akurat żadnego błędu :zły: . Mam podjechać jak akurat obroty nie spadną :D . Krokowy i przepustnica czyste.

Jak się uda naprawić to dam znać co to było.
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-10-05, 19:45   

max_20 napisał/a:
Trochę ponaprawiałem (ceny z robocizną):

- rozrząd + pompa wody - tak na wszelki wypadek - 470,00 zł
- tarczo-bębny + klocki tył - 380,00 zł
- olej + filtr - 130,00 zł
- spawanie małej dziurki w tłumiku, odblokowanie przednich hamulców - 50,00 zł

Wszystko na oryginalnych podzespołach z salonu Chevroleta.

Do zrobienia obroty biegu jałowego, ponieważ czasami nie spadają, albo nawet rosną tak do 1500-2000. Mechanik podpiął pod kompa, ale Evanda nie wykazała akurat żadnego błędu :zły: . Mam podjechać jak akurat obroty nie spadną :D . Krokowy i przepustnica czyste.

A można spytać gdzie Evanda była podłączana do kompa ? A co do "rośnięcia " obrotów to miałem coś w podobie w Leganzie okazało się że wieszał się EGR

Jak się uda naprawić to dam znać co to było.


[ Dodano: 2012-10-05, 19:49 ]
Daniel napisał/a:
Ja wiem, że to nie Twoja wina .. ale ten co projektował to wnętrze ... takie połączenie drewna - czarnego - jasnego to powinien po d**e dostać, wnętrze mnie odpycha, nie podoba mi się.

ten sam model inna konfiguracja:
Obrazek

ten link zapewne znasz:
http://www.autocats.net/m..._TIS_START.html


Wersja ze zdjęcia wygląda jak typowy VW szaro smutno i dużo zaślepek :lol:



Sól w oku propagandy
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-05, 20:38   

waldes napisał/a:

A można spytać gdzie Evanda była podłączana do kompa ? A co do "rośnięcia " obrotów to miałem coś w podobie w Leganzie okazało się że wieszał się EGR


ul. pabianicka

Zrobię trasę w weekend to zobaczę ze spalaniem co jest.
Ostatnio zmieniony przez max_20 2012-10-08, 08:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-10-05, 20:53   

max_20 napisał/a:
waldes napisał/a:

A można spytać gdzie Evanda była podłączana do kompa ? A co do "rośnięcia " obrotów to miałem coś w podobie w Leganzie okazało się że wieszał się EGR


BSP - ul. pabianicka

Zrobię trasę w weekend to zobaczę ze spalaniem co jest.

Byłem też w tej firmie ale chyba trafiłem na zła zmianę :myśli: bo dobrego wrażenia nie odniosłem jedyne co to to ze usilnie chcą wymienić mi w ramach jakiejś akcji czujnik stopu i chyba pojadę do nich w poniedziałek



Sól w oku propagandy
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-07, 15:13   

I przejechałem trasę Łódź - Łowicz - Łódź ok. 130 km + 70 km po mieście. Średnie spalanie 14,67 L /100 km. Nie jest dobrze. Ale zrobię 1000 km i dopiero podjadę na regulację/naprawę bo coś zdecydowanie jest nie tak. :zły:

waldes napisał/a:

Byłem też w tej firmie ale chyba trafiłem na zła zmianę :myśli: bo dobrego wrażenia nie odniosłem jedyne co to to ze usilnie chcą wymienić mi w ramach jakiejś akcji czujnik stopu i chyba pojadę do nich w poniedziałek


Nie jest aż tak źle :cfaniaczek:
Ostatnio zmieniony przez max_20 2012-10-08, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-10-07, 15:43   

Może sonda nie "chodzi" to wyjdzie nawet na komputerze u gazownika



Sól w oku propagandy
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-07, 15:44   

Sonda była sprawdzona w czwartek. Jest OK
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-10-07, 15:54   

:myśli: to ja już nie wiem u mnie od założenia pali około 12 na setke a co dziwne przy podróży autostradą nad morze w cztery osoby plus bagaż na włączonym tempomacie i prędkości 140 spaliła nawet mniej około 11 z groszem . Instalacja Stag łącznie z wtryskami podłączona tylko pierwsza sonda przejechane około 6000 km. W leganzie instalację miałem założoną podobną w tym samym warsztacie i niedługo po montażu padła sonda a następna po około 2 tyś wtedy spalanie szalało ale następne 60 tyś święty spokój



Sól w oku propagandy
 
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt