Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Z gazem na razie się uspokoiło. Zmieniłem stację GAZU (do tej pory tankowałem na Orlenie na Al. Politechniki w Łodzi). Teraz zatankowałem na BP i spalanie w okolicach 14,5 L przy średnio dynamicznej jeździe.
Nareszcie była chwila ładnej pogody i wykorzystałem ją na montaż czujników parkowania .
Działają bardzo dobrze, oprócz głośniczka którego mało co słychać z bagażnika.
Montowałem zestaw STIG model 30 - koszt 94 zł.
Czas montażu 2 godziny.
Pozostałe rzeczy, których użyłem:
- opaski elektryczne do mocowania kabli
- lutownica i cyna do połączenia zasilania sterownika z przewodem żarówki (+)
- izolacja
- plaster - do wyznaczenia punktów wiercenia (polecam jednak użyć taśmy malarskiej)
- rozpuszczalnik
- wkrętarka (w zestawie STIG jest otwornica, ale inne wiertła mi się przydały)
Zacząłem od znalezienia zasilania. Podpiąłem się (+) pod żarówkę, a minusem pod śrubę z innymi przewodami:
Po podpięciu zasilania sprawdziłem czy system działa.
Wyznaczenie i wywiercenie otworów nie sprawiło większych kłopotów, ale za zderzakiem jest wzmocnienie plastikowe w postaci kratownicy, z którym musiałem trochę powalczyć (przydały się inne wiertła).
Następnie zamocowanie przewodów pod samochodem i wprowadzenie ich do bagażnika. Poprowadziłem je razem z przewodami do butli gazowej.
W bagażniku poukładałem kable koło butli gazowej (we wnęce po kole zapasowym) na tylniej ściance. I wreszcie efekt końcowy.
Próba i sygnał ciągły z głośnika po dojechaniu do ściany na ok 30 cm. Wszystko super działa .
Bardzo elegancko ja włożyłem troszkę wyżej i nie miałem problemu z borowaniem mocowań
Sól w oku propagandy
jasiowaty [Usunięty]
Wysłany: 2012-11-03, 16:40
max_20 napisał/a:
Z gazem na razie się uspokoiło. Zmieniłem stację GAZU (do tej pory tankowałem na Orlenie na Al. Politechniki w Łodzi). Teraz zatankowałem na BP i spalanie w okolicach 14,5 L przy średnio dynamicznej jeździe.
Jazda tym samochodem to sama przyjemność. Niestety potrzebowała regeneracji maglownicy (duży wyciek) co mnie kosztowało 600 PLN. Spalanie w trasie gazu 11l/100 km, w mieście przy odcinkach do 5 km i to w korkach 17l/100 km. Koszt 100 km to 25 -40 zł więc jest super .
Zdjęcia z wycieczek
Kalisz:
Koło:
DoLeCk Administrator PanoramiX
Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43 Dołączył: 31 Maj 2009 Posty: 22359 Skąd: WT