X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[EVANDA] max_20 - była Hania jest Wandzia

Autor Wiadomość
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-07, 16:11   

W poniedziałek zadzwonię do "magika-gazownika" niech czaruje :D .
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-10-07, 16:13   

powodzenia :piwo:



Sól w oku propagandy
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-02, 14:56   

Z gazem na razie się uspokoiło. Zmieniłem stację GAZU (do tej pory tankowałem na Orlenie na Al. Politechniki w Łodzi). Teraz zatankowałem na BP i spalanie w okolicach 14,5 L przy średnio dynamicznej jeździe.

Nareszcie była chwila ładnej pogody i wykorzystałem ją na montaż czujników parkowania :D .

Działają bardzo dobrze, oprócz głośniczka którego mało co słychać z bagażnika.

Montowałem zestaw STIG model 30 - koszt 94 zł.
Czas montażu 2 godziny.
Pozostałe rzeczy, których użyłem:
- opaski elektryczne do mocowania kabli
- lutownica i cyna do połączenia zasilania sterownika z przewodem żarówki (+)
- izolacja
- plaster - do wyznaczenia punktów wiercenia (polecam jednak użyć taśmy malarskiej)
- rozpuszczalnik
- wkrętarka (w zestawie STIG jest otwornica, ale inne wiertła mi się przydały)

Zacząłem od znalezienia zasilania. Podpiąłem się (+) pod żarówkę, a minusem pod śrubę z innymi przewodami:



Po podpięciu zasilania sprawdziłem czy system działa.

Wyznaczenie i wywiercenie otworów nie sprawiło większych kłopotów, ale za zderzakiem jest wzmocnienie plastikowe w postaci kratownicy, z którym musiałem trochę powalczyć (przydały się inne wiertła).





Następnie zamocowanie przewodów pod samochodem i wprowadzenie ich do bagażnika. Poprowadziłem je razem z przewodami do butli gazowej.



W bagażniku poukładałem kable koło butli gazowej (we wnęce po kole zapasowym) na tylniej ściance. I wreszcie efekt końcowy.



Próba i sygnał ciągły z głośnika po dojechaniu do ściany na ok 30 cm. Wszystko super działa :D .
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2012-11-02, 17:18   

Bardzo elegancko :piwo: ja włożyłem troszkę wyżej i nie miałem problemu z borowaniem mocowań :D



Sól w oku propagandy
 
 
 
jasiowaty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 16:40   

max_20 napisał/a:
Z gazem na razie się uspokoiło. Zmieniłem stację GAZU (do tej pory tankowałem na Orlenie na Al. Politechniki w Łodzi). Teraz zatankowałem na BP i spalanie w okolicach 14,5 L przy średnio dynamicznej jeździe.

czyli norma, u mnie 11,5 L/100
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-31, 12:49   

Ładny widok mam na parking w pracy :D



Kolega się niedługo przywita :) .
 
 
DoLeCk
Administrator
PanoramiX


Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 22359
Skąd: WT
Wysłany: 2013-01-31, 12:57   

Było po ucinać te opaski :lol2:
Sterczą tam tak sobie :P




Tele-Komp Komputery/CCTV/Alarmy/Kontrola dostępu/PPOŻ/Centrale Tel./Domofony

Daewoo Lanos GTi
Powered by ESX
 
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-31, 13:11   

Opaski poucinane po zrobieniu zdjęć :)
 
 
waldes

Auto: tico 0.8 SX
Imie: Michał
Wiek: 48
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 133
Skąd: lodzkie
Wysłany: 2013-01-31, 14:05   

Ładne szaleństwo dwie evandy na jednym parkingu ,to jak trafić szóstkę w totka :piwo:



Sól w oku propagandy
 
 
 
Finuś
Tico per sempre !


Auto: Matchbox
Imie: Sebuś
Wiek: 36
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 18692
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-02-03, 16:26   

Kurczę ja jedną ledwo co mogę upolować a tu dwie :D




Ciche samochody zabijają dzieci ! ... Załóż wiadro, zrób przelot, ratuj życie !
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-10, 20:30   

Evanda zrobiła 5 tyś km więc mam pewne wnioski.

Jazda tym samochodem to sama przyjemność. Niestety potrzebowała regeneracji maglownicy (duży wyciek) co mnie kosztowało 600 PLN. Spalanie w trasie gazu 11l/100 km, w mieście przy odcinkach do 5 km i to w korkach 17l/100 km. Koszt 100 km to 25 -40 zł więc jest super :D .

Zdjęcia z wycieczek
Kalisz:

Koło:
 
 
DoLeCk
Administrator
PanoramiX


Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 22359
Skąd: WT
Wysłany: 2013-05-10, 22:30   

Nic tylko dbać i jeździć :)




Tele-Komp Komputery/CCTV/Alarmy/Kontrola dostępu/PPOŻ/Centrale Tel./Domofony

Daewoo Lanos GTi
Powered by ESX
 
 
 
ralf8484
ralf84

Auto: lanos 1,5 16v
Imie: Rafał
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 14
Wysłany: 2013-07-28, 22:42   

piękne autko właśnie myślę o zakupie tego modelu :D
 
 
max_20


Auto: Daewoo Evanda
Imie: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-08-10, 10:59   

Po roku użytkowania oprócz wielu kilometrów przejechanych w super aucie :D muszę podsumować wydatki:

- regeneracja przekładni kierowniczej - 600 zł
- Łączniki i gumy stabilizatora (org. GM) 250 zł z wymianą
- gaz do pełna :)

To chyba wszystko od napraw zaraz po kupnie.
:D :D :D :D

Oby tak dalej.

Spalanie na gazie:
Trasa 11 - 12 L
Miasto/trasa 13 - 14 L
Miasto 15 - 17 L

PS. W autku chcę zamontować na stałe CB radio Lafayette Ermes Pro. Ma ktoś może pomysł jak to zrobić?
 
 
DoLeCk
Administrator
PanoramiX


Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 22359
Skąd: WT
Wysłany: 2013-08-10, 13:11   

Niezła statystyka :)
Dawaj dobrą fotkę panelu środkowego to coś poradzimy.




Tele-Komp Komputery/CCTV/Alarmy/Kontrola dostępu/PPOŻ/Centrale Tel./Domofony

Daewoo Lanos GTi
Powered by ESX
 
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt