Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Wysłany: 2014-06-04, 15:30 [Evanda] TAXI Kraków ;)
Daewoo Evanda - każdy przyzna, rzadki model |
Moje wozidełko jest o tyle nietypowe że jest to jedyna Evanda w Krakowie (może nawet w polsce - nie wiem) jeżdżąca jako TAXI
Marka / Model - Daewoo Evanda
Pojemność silnika - 1998cm3
Liczba koni - 131KM/210Nm (sory ale na konie to się auto sprzedaje, a ściga na niuty )
Rocznik - 2004
w planach zmiana jednostki, ale puki co brak funduszy
Modyfikacje:
Modyfikacje - Drobne dodatki powodujące uśmiech na twarzy
Styling - Dodatkowe podświetlenie drzwi (ghost light)
Tuning Mechaniczny - brak
Wnętrze - seria
Car Audio -Kombajn Naviheven (dvd, tv, dotykowy ekran 7cali)
Zawieszenie / Hamulce - seria
Dodatki - Kamera cofania
Plany - 2.3turbo zapozyczone z saaba wersja aero + układ dolotowy, wydechowy, intercooler, program... ogólem plan docelowy to 300KM+
Wersja CDX
Licznikowy przebieg nprzy kupnie to 128 tysięcy km (potwierdzony książką serwisową)
obecnie na "budziku" 195 tysięcy (posiadam auto dokładnie rok - 95% przebiegi po mieście)
Puki co bez poważniejszych awarii. od zakupu po dziś dzień zalewany olejem GM 10w40.
Dziś auto stoji u mechanika z okazji remontu zawieszenia tylnego. Z wcześniejszych wydatków poza olejem, klockami, filtrami itp musiałem wymienić przednie wahacze i silniczek podnoszenia szyby kierwcy. Z autem zero problemów. i dobrze
Zdjęcia robione w różnych okresach czasu:
na bieżąco będe aktualizował
--- Patrz w lusterka dwa razy --- Taksówkarze są wszędzie ---
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
DoLeCk Administrator PanoramiX
Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43 Dołączył: 31 Maj 2009 Posty: 22359 Skąd: WT
Wysłany: 2014-06-04, 15:57
Popraw temat zgodnie z przykładem prezentacji auta na forum i popraw linki do zdjęć
Wysłany: 2014-06-04, 16:41 Re: [Evanda] TAXI Kraków ;)
Ładna jak moja, też mam srebrną tyle, że ze znaczkami Chevroleta.
bronson69 napisał/a:
Moje wozidełko jest o tyle nietypowe że jest to jedyna Evanda w Krakowie (może nawet w polsce - nie wiem) jeżdżąca jako TAXI
Muszę Cię niestety zmartwić, w Warszawie co najmniej dwie na taryfie jeżdżą.
Jedną nawet kiedyś sfociłem na Krakowskim Przedmieściu.
Blood, sweat and beers!
Bobek Grupa Śląska
Auto: Sandero Stepway '22 / Punto '04
Imie: Michał
Wiek: 33 Dołączył: 12 Maj 2011 Posty: 6090 Skąd: SY
Wysłany: 2014-06-04, 17:00
Czy jest sens swapowac na 2.3T skoro lata na taxi? Wez pod uwage przebiegi i to, ze silnik z saaba zapewne jest drozszy w utrzymaniu niz seryjne 2.0 (a przy nalotach rocznych rzedu 50-70k to moze byc odczuwalne po kieszeni dosc mocno ). No chyba ze taxi rozrywkowo jezdzisz jako praca dodatkowa
Jednostka 2.3turbo będzie wiązała się napewno z koniecznością częstrzej wymiany ogumienia
Silniki 2.3t zbudowane są na bazie 2.2ecotec, czyli rozwierconego 2.0ecotec, brata bliźniaka 2.0 d-tec montowanych w daewoo
Jedyne ryzyko to padnięcie turbiny. Jeśli ktoś nie dba o "świnke" to szybko padnie.
No i rozrząd na łańcuchu, części w cenach porównywalnych, wkońcu jedno i drugie to Opel.
Ktoś powie: Panie, to będzie paliiiiiiić jak kombinat w PRL-u. NIE!! Przy stockowej mocy (230KM) ma apetyt na około 13 litrów LPG. Usprawnienie dolotu i wydechu redukuje spalanie, powiększenie intercoolera nie ma nic do apetytu, a program w najgorszym wypadku podniesie spalanie o 2 litry LPG.
Szczerze? mieć ponad 300osiołków pod maską i spalanie poniżej 20litrów biore i szarpie jak reksio szynkę.
I te miny posiadaczy Bardzo Małych W(...) gdy daewoo bierze ich 2.5 m50 jak tylko chce
ałć
puki co mam mulastego d-teca i musi mi to wystarczyć
Dla wypatrujących: jeżdże głównie nocami, w dzień tylko w niedziele i święta (będzie wam łatwiej)
jak jade powoli to z klientami - nie trąbić
--- Patrz w lusterka dwa razy --- Taksówkarze są wszędzie ---
DoLeCk Administrator PanoramiX
Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43 Dołączył: 31 Maj 2009 Posty: 22359 Skąd: WT
Wysłany: 2014-06-05, 09:58
Mam nadzieje, że na słowach się nie skończy
Kibicuję i polecam ale nie idź w półśrodki tylko raz a porządnie
jedyne co moge sobie odpuścić to większy "icek" i program. Dolot i wydech, oraz skrzynie trzeba robić odrazu, bo i tak trzeba dorabiać i tak. A dolocik z np simoty to nie są duże pieniążki przy takich operacjach.
Myślalem jeszcze nad budową Lanosa, bez żadnych modów wizualnych (taki tatowóz w 100%) za to z 2.0t/2.3t. Ale nie, będziem grzebać eVande co nie chciała niemca, to dostanie szweda
--- Patrz w lusterka dwa razy --- Taksówkarze są wszędzie ---
DoLeCk Administrator PanoramiX
Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43 Dołączył: 31 Maj 2009 Posty: 22359 Skąd: WT
Wysłany: 2014-06-05, 10:20
IC pakuj większy już teraz!
Program odłóż ale nie to.
Nie zapomnij by się mieć czym zatrzymać i usztywnić budę.
Hamulce to terz rzecz oczywista. Przy oryginalnych hamulcach hamowanie z 200 to przygoda niczym hamowanie składem węgla. Co do budy będzie coś na styl klatki, ale to też jeszcze temat otwarty.No teraz icka pakować nie będe dopiero jak siądzie 2.3t. No i oczywiście blow off jak się uda. Jeśli uda mi się zejść z taxi to Evanda pujdzie już na pełnej ku... kobiecie lekkich obyczajów. Bo wtedy można by ją odpowiednio obniżyc, usztywnić, ręczny hydrałliczny, klatka z homologacją, wydech na przelocie i tak dalej i tak dalej... można by wymieniać długo co wtedy trzeba zrobić żeby sie pościgać chodzby na ćwiartkach. No może i nawet rzeźba tunelu etc, śilnik zamontować prawidłowo i zrobić Evande RWD z 3.0biturbo rodem z supry... No dobra, lece po bandzie.
2.3 turbo na Fwd będzie musiało wystarczyć. Pod RWD trzeba kupić s13tke do zabawy i tam już spawać dyfer i grzebać w bebechach
--- Patrz w lusterka dwa razy --- Taksówkarze są wszędzie ---
DoLeCk Administrator PanoramiX
Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43 Dołączył: 31 Maj 2009 Posty: 22359 Skąd: WT
Wysłany: 2014-06-05, 11:30
Podejście zdrowe ale dziengi zweryfikują
Wiem o czym mówię