X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Damas] Siedmioosobowy żuczek :D

Autor Wiadomość
Kefas
Grupa Dolnośląska


Auto: Daewoo Nexia 1.5 8V GL+
Imie: Kefas
Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 2247
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-08-27, 19:24   

Opony starsze od auta? :D Szaaaaaleństwo :lol:
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-30, 13:52   

Wsiadam dziś do Damasa próbuje odpalić i nic...
Po wstepnej diagnozie stwierdziłem, że rozpadł się rozrusznik.
Po demontażu, rozłożeniu i złożeniu z czynników pierwszych rozrusznik zaczął działać.
Za każdym razem jak coś nie działa przypominają się mi słowa mojej dziewczyny
"To jest Damas. Tego nie ogarniesz!" :lol:




 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-10, 13:33   

No i Damas uziemiony
przeszedł dwie naprawy rozrusznika ale teraz wysiadł Bendix...
I wpadłem w dołek bo bendixa nie da sie dokupić :(
Ma ktoś jakiś pomysł?




 
 
wid3l3c
Grupa Mazowiecka


Auto: Nubira I 2.0 teraz Citroen C5 MK I FL
Imie: Emil
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3276
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-10, 14:03   

Zależy jaki jest rodzaj niedomagania, u mnie w Lanosie automat wysuwał bendiks, ale ten nie obracał prawidłowo kołem zamachowym.

W ostateczności można go rozebrać i spróbować zregenerować.
Jeżeli kwestią jest tylko i wyłącznie "uklepanie" części wewnętrznych jest na to prosty sposób :)

Jeżeli konstrukcyjnie to to samo co Lanos, jak pamiętam w środku będą kulki i sprężynki - wystarczy rozciągnąć sprężynki. U mnie po tym zabiegu bediks zaczął działać jak nowy. Przy "regeneracji" jedna sprężynka się zgubiła :D ale przez kilka miesięcy nie miało to żadnego wpływu na pracę :)


Z resztą, czy przypadkiem silnik nie ten sam co w Tico? a jak się ma do tego skrzynia?
 
 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-10, 19:18   

wid3l3c, Rozrusznik tico a Damasa to dwie zupełnie inne bajki
Obecnie potrzebuje bendixa który nigdzie nie jest dostępny, ma wyrobioną zębatkę która nie łapie koła zamachowego.




 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
technik
Grupa Kujawsko-pomorska


Auto: Opel Omega 3.2 V6
Imie: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 2795
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-09-10, 19:23   

BRYAN, a jakby wsadzić zębatkę z innego rozrusznika? Może coś będzie pasowało :myśli:



>Klasyka Polnych Dróg<
>Pracujące Klasyki<
 
 
Grzenio
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-10, 19:30   

A z Suzuki Carry nie pasuje? Może akurat podejdzie?
Link do aukcji podglądowej
KLIK
 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-10, 20:24   

technik, Co do zębatki to byłem dzisiaj w sklepie z bendiksami i nic co by pasowało, nie znalazłem.
Grzenio95, carry ma 1.0 i zupełnie inny rozrusznik :beczy:

Szukam ale ciężko. Ciekawe czy da się zregenerować bendix.




 
 
Grzenio
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-10, 20:29   

A może Suzuki Marutti Alto 800? To podobne do Tico?
 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-10, 20:29   

Grzenio95, mam marutti na podwórku. Całkiem inny :(




 
 
AdiN
Klinika4x4


Auto: Turboelpegie!
Imie: Adam
Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 4383
Skąd: OFF-ROAD SERVICE
Wysłany: 2014-09-11, 12:11   

Ja bym wysłał do regeneracji, oni raczej dobiorą to co jest potrzebne ;)



Klinika4x4.com
 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-02, 12:52   

nowy bendix do damasa :jupi:
za cale 27euro plus 5zl za przelew. we wtorek wyslali z rumuni, dzisiaj doszedl :lol2:

mam nadzieje ze juz bedzie dzialal :wgłowe:




 
 
technik
Grupa Kujawsko-pomorska


Auto: Opel Omega 3.2 V6
Imie: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 2795
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-10-05, 23:04   

No i jednak się udało :) producent to GIVI? :P



>Klasyka Polnych Dróg<
>Pracujące Klasyki<
 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-16, 23:17   

Sukces. Dzisiaj po długich walkach, udało mi się Naprawić rozrusznik. (odpadły magnesy, padł elktromagnes) w końcu działa :jupi:
technik napisał/a:
producent to GIVI?

pojęcia nie mam :D Orginał z rumini :D

A i zapomniałem dodać zdjęcia nowych oponek. Już z miesiąc na kółkach tylko, że nie jeździł





 
 
BRYAN
Weteran
Anarchista


Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1959
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-21, 15:06   

Damas został dziś po baaaardzo długim postoju w końcu uruchomiony :D
Po wymianie bendiksu damas dalej nie działał. Dzisiaj odkryłem co było przyczyną.
Z racji uszkodzonego korpusu założony został korpus z tico, nie robiłem tego osobiście i dopiero teraz odkryłem że orginalny ma odwrotnie umieszczone magnesy. po złożeniu i chwili kręcenia zawarczał wściekle :D Po zejściu z sannia mruczy niczym kocur :cfaniaczek:
Stary bendiks jest dobry jakby kto potrzebował




 
 
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt