Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011 Posty: 1959 Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-30, 13:52
Wsiadam dziś do Damasa próbuje odpalić i nic...
Po wstepnej diagnozie stwierdziłem, że rozpadł się rozrusznik.
Po demontażu, rozłożeniu i złożeniu z czynników pierwszych rozrusznik zaczął działać.
Za każdym razem jak coś nie działa przypominają się mi słowa mojej dziewczyny
"To jest Damas. Tego nie ogarniesz!"
BRYAN Weteran Anarchista
Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011 Posty: 1959 Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-10, 13:33
No i Damas uziemiony
przeszedł dwie naprawy rozrusznika ale teraz wysiadł Bendix...
I wpadłem w dołek bo bendixa nie da sie dokupić
Ma ktoś jakiś pomysł?
wid3l3c Grupa Mazowiecka
Auto: Nubira I 2.0 teraz Citroen C5 MK I FL
Imie: Emil
Wiek: 39 Dołączył: 06 Sty 2010 Posty: 3276 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-10, 14:03
Zależy jaki jest rodzaj niedomagania, u mnie w Lanosie automat wysuwał bendiks, ale ten nie obracał prawidłowo kołem zamachowym.
W ostateczności można go rozebrać i spróbować zregenerować.
Jeżeli kwestią jest tylko i wyłącznie "uklepanie" części wewnętrznych jest na to prosty sposób
Jeżeli konstrukcyjnie to to samo co Lanos, jak pamiętam w środku będą kulki i sprężynki - wystarczy rozciągnąć sprężynki. U mnie po tym zabiegu bediks zaczął działać jak nowy. Przy "regeneracji" jedna sprężynka się zgubiła ale przez kilka miesięcy nie miało to żadnego wpływu na pracę
Z resztą, czy przypadkiem silnik nie ten sam co w Tico? a jak się ma do tego skrzynia?
BRYAN Weteran Anarchista
Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011 Posty: 1959 Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-10, 19:18
wid3l3c, Rozrusznik tico a Damasa to dwie zupełnie inne bajki
Obecnie potrzebuje bendixa który nigdzie nie jest dostępny, ma wyrobioną zębatkę która nie łapie koła zamachowego.
Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011 Posty: 1959 Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-16, 23:17
Sukces. Dzisiaj po długich walkach, udało mi się Naprawić rozrusznik. (odpadły magnesy, padł elktromagnes) w końcu działa
technik napisał/a:
producent to GIVI?
pojęcia nie mam Orginał z rumini
A i zapomniałem dodać zdjęcia nowych oponek. Już z miesiąc na kółkach tylko, że nie jeździł
BRYAN Weteran Anarchista
Auto: Ax gt, 125p i smętne Tico
Imie: Jacob
Dołączył: 18 Cze 2011 Posty: 1959 Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-21, 15:06
Damas został dziś po baaaardzo długim postoju w końcu uruchomiony
Po wymianie bendiksu damas dalej nie działał. Dzisiaj odkryłem co było przyczyną.
Z racji uszkodzonego korpusu założony został korpus z tico, nie robiłem tego osobiście i dopiero teraz odkryłem że orginalny ma odwrotnie umieszczone magnesy. po złożeniu i chwili kręcenia zawarczał wściekle Po zejściu z sannia mruczy niczym kocur
Stary bendiks jest dobry jakby kto potrzebował