Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Panie Kolego, miałbym prośbę o parę słów n/t zamocowania tego typu podłużnych świateł w zderzaku - bo w tym tygodniu mam zamiar to zrobić w mojej Tacumie. Czy jest tam w miarę łatwe dojście - "łatwe" w sensie, że będę mógł to zrobić ot, na osiedlowym parkingu? Czy też może jednak trzeba mieć dostęp do kanału, lub wręcz ściągać do tego ten zderzak?
Mam światła dzienne "635 Flux" - one mają w komplecie takie metalowe "skrzydełka", które miałyby być zamocowane do zderzaka na śruby, tylko zastanawiam się (jeszcze nie popatrzyłem dokładnie), czy dam radę wyborować dziury pod te śrubki w miarę niekłopotliwie (no i potem przykręcić toto jakoś).
Jak należałoby się do tego zabrać?
Nie dostałem żadnego powiadomienia, że wiadomość mam w poście - więc trochę z opóźnieniem odpowiadam.
Dostęp jest bez problemu. Wyciągnąć trzeba jedynie światła (jak na zdjęciu wyżej) aby mieć swobodny dostęp do kabli. Światła dzienne mają trzeci kabelek który podłączamy pod kabel pozycyjnych świateł aby przy włączeniu świateł mijania - gasły dzienne.
W tym celu zdejmujemy trochę izolacji z kabelka od pozycyjnych świateł i lutujemy do tego kabelka kabelek od świateł dziennych. Następne pozostałe dwa kabelki pociągnąłem do lampki schowka w kabinie podłączając je po zdjęciu schowka przed wyłącznik światła w schowku.
Do kabiny pociągnąłem kabelek przez gumę która jest nad lewym przednim kołem. Trzeba ją umyć zrobić dziurkę, przeciągnąć kabelek i zabezpieczyć silikonem w koło kabla od zewnątrz i od środka.
Przed montażem świateł wymierzyć trzeba w którym miejscu mają być - określają to przepisy.
Przed blokiem może być problem aby lutownice podłączyć do prądu.
Przed garażem jak najbardziej można to samemu zrobić.
Na wiosnę myślę przenieść światła wyżej w otwory atrapy chłodnicy. Będę musiał wyciąć tą dziurkowaną krateczkę i wpasować światła.