X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Opel] Zafira Edition 111 by Czesławo Moreno

Autor Wiadomość
Czesławo Moreno
Grupa Łódzka


Auto: Opel Zafira Edition 111
Imie: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1680
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-09-04, 20:07   

RIPER napisał/a:
spalanie oleju już miałeś okazję zauważyć ? bo te silniki to w większości lubią, no i jak wtrysk bezpośredni ma się przy gazie ?

Co do oleju to przejechałem jakieś 50km od zmiany wiec nic nie zauważyłem.Dzisiaj jade w trase to zobaczymy :D
Co do wtrysku według informacji wychodzi ze wtrysk jest wielopunktowy (MPI),wiem ze to wszytsko działa na sterowniku hybrydowym. :D
http://www.autocentrum.pl...-140km-od-2005/
 
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
Daniel
Grupa Małopolska
_


Auto: GM & VAG
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 6803
Wysłany: 2015-09-05, 01:22   

To nie ma wtrysku bezpośredniego, tutaj jest wtrysk pośredni, to jednostka Z18XER



Element 44 to szklanka do regulacji luzów zaworowych

Cytat ze strony Dixi Car OPEL

Cytat:


Czy w silniku Z18XER regulacja luzu zaworów jest szklankami czy płytkami i po ilu wymiana rozrządu przebieg 98000 autko 5lat jaki koszt regulacji ZAWORÓW i rozrządu?

- wymiana rozrzadu max. Przy 150.000 / 10 latach (zalecamy ok.. 130.000), zestaw: 554 zl brutto, robocizna: 355 zl brutto
- luz zaworowy mierzy się, jeśli jest stwierdzone poza zakresem na zaworze, zmienia się płytke - koszt 1 szt. ok.. 100 zł brutto (jest ich 16, bo 16V)
- ew. regulacja luzu zaworowego - 732 zl brutto

Ceny aktualne w czerwcu 2011.



Natomiast ciekawostką jest że Chevrolet Cruze był oferowany z silnikiem 1.8 140 KM ale z fabrycznym LPG, montowanym w fabryce a nie u dilera, posiadał inna głowicę i zawory etc. Mimo, że silnik miał ten sam kod jednostki to jednak zastosowane części silnika mają inny numer katalogowy.
 
 
Czesławo Moreno
Grupa Łódzka


Auto: Opel Zafira Edition 111
Imie: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1680
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-22, 19:13   

Witam,dawno nic nie pisałem bo leje sie i jeździ,ale od tygodnia sie nie jezdzi .Jechałem to cieżko było przyśpieszyć ,szarpało na Pb i Lpg.Zaprowadziłem do mechaniora,najpierw sprawdzanie elektroniki ,elektronika w idealnym stanie,później mierzenie manometrem cisnienie na cylindrach,3 cylinder 0bar ,4 cylinder 6bar,czyli moze pierscienie albo głowica,jednak głowica poszły zawory wydechowe.Przy okazji sprawdzenia elektroniki mechanik sprawdził dawke gazu,po sprawdzeniu powiedział ze to auto prawie na powietrzu jezdziło,gaz był ustawiony zeby auto jechało a nie spalało prawie,moje spalanie do bieszczad lpg 10l/100km.
Auto juz zaczeło sie robić,troche poczekam ze złożeniem ,jeździć i lać tylko PB.
 
 
 
DoLeCk
Administrator
PanoramiX


Auto: Daewoo Lanos GTi
Imie: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 22359
Skąd: WT
Wysłany: 2015-10-23, 09:39   

Rezygnujesz z gazu?




Tele-Komp Komputery/CCTV/Alarmy/Kontrola dostępu/PPOŻ/Centrale Tel./Domofony

Daewoo Lanos GTi
Powered by ESX
 
 
 
technik
Grupa Kujawsko-pomorska


Auto: Opel Omega 3.2 V6
Imie: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 2795
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-23, 10:53   

Właściwie wyregulowane LPG aż tak silnika nie zajedzie ;)



>Klasyka Polnych Dróg<
>Pracujące Klasyki<
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
Czesławo Moreno
Grupa Łódzka


Auto: Opel Zafira Edition 111
Imie: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1680
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-23, 12:43   

DoLeCk napisał/a:
Rezygnujesz z gazu?


Tak,rezygnuje z lpg,wywali sie wszystko,kolo zapasowe pojdzie na swoje miejsce.

technik napisał/a:
Właściwie wyregulowane LPG aż tak silnika nie zajedzie ;)


Ja po kupnie nie jechałem na regulacje,znajomy mowi nic sie nie dzieje to zostaw jak jest,i sie jezdzilo,no ale po jakis 1.5tys km ktore ja przejechalem na lpg to silnik nie byl by w tym stanie w jakim jest.
 
 
 
technik
Grupa Kujawsko-pomorska


Auto: Opel Omega 3.2 V6
Imie: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 2795
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-23, 12:52   

To raczej już wcześniej dostał w palnik bo na takim dystansie byś nie uwalił głowicy



>Klasyka Polnych Dróg<
>Pracujące Klasyki<
 
 
Mufu94

Auto: Lanos
Imie: Mathias
Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 2049
Skąd: Wodzisław Śl
Wysłany: 2015-10-23, 15:01   

Czesławo Moreno, mówisz ja amator - płaczesz ze lpg Ci zabił silnik a sam napisałeś ze jeździł na powietrzu więc nie lpg zabiło Ci silnik tylko beznadziejny gazownik fajne myślenie gazownik źle ustawił to wywalę cały gaz zamiast dać na porządną regulacje to ty wywalasz gaz ale z drugiej str nie moja sprawa
 
 
 
Daniel
Grupa Małopolska
_


Auto: GM & VAG
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 6803
Wysłany: 2015-10-23, 16:07   

On ma miękkie zawory, Panowie, to nie jest Z18XER dostosowany do LPG. Teraz ma okazję to zrobić ale skoro rezygnuje z LPG to o czymś świadczy. Druga rzecz to luz zaworowy regulowany chyba jednak płytkami. Ten sam problem jest w Z16XER, jest to takie dziwne dla "wszystkich" że silnik OPLA nie da się optymalnie zagazować mimo że ma wtrysk pośredni. Kiedy od pokoleń OPEL dawał się optymalnie zagazować nawet II generacją. To samo jest z 1.4T kto fabrycznie zagazował jeździł a kto dokładał potem nawet u najlepszego specjalisty poległ - OPEL się wycwanił silniki do LPG mają specjalne zmiany konstrukcyjne.
 
 
Czesławo Moreno
Grupa Łódzka


Auto: Opel Zafira Edition 111
Imie: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1680
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-23, 19:00   

Daniel napisał/a:
On ma miękkie zawory, Panowie, to nie jest Z18XER dostosowany do LPG. Teraz ma okazję to zrobić ale skoro rezygnuje z LPG to o czymś świadczy. Druga rzecz to luz zaworowy regulowany chyba jednak płytkami. Ten sam problem jest w Z16XER, jest to takie dziwne dla "wszystkich" że silnik OPLA nie da się optymalnie zagazować mimo że ma wtrysk pośredni. Kiedy od pokoleń OPEL dawał się optymalnie zagazować nawet II generacją. To samo jest z 1.4T kto fabrycznie zagazował jeździł a kto dokładał potem nawet u najlepszego specjalisty poległ - OPEL się wycwanił silniki do LPG mają specjalne zmiany konstrukcyjne.


Mój motor to AX18XER.
 
 
 
Daniel
Grupa Małopolska
_


Auto: GM & VAG
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 6803
Wysłany: 2015-10-23, 19:17   

A18XER czy Z18XER ? Nie było czegoś takiego jak AX18XER.

cytat :

Cytat:
A18XER różni się od Z18XER dwiema rzeczami: po pierwsze - bardziej zaawansowanym sterowaniem (płynna regulacja faz rozrządu na obu wałkach), po drugie: gównianym materiałem głowicy (gniazd).
Trzeba naprawdę stanąć na głowie z dokładnością strojenia i doborem gratów, żeby taki silnik zrobił 80.000 km na LPG bez regulacji zaworów. Nasze do takiej wartości dociągają, acz znane mi są liczne przypadki, gdzie już po 20-25 tys km zaworki leciały... Dobry gazownik to podstawa, a druga rzecz, równie ważna - co 50.000 km lub nawet częściej warto kontrolować luzy zaworowe, żeby nie przegapić granicznej chwili podparcia zaworów!
 
 
Czesławo Moreno
Grupa Łódzka


Auto: Opel Zafira Edition 111
Imie: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1680
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-23, 20:21   

Daniel napisał/a:
A18XER czy Z18XER ? Nie było czegoś takiego jak AX18XER.

cytat :

Cytat:
A18XER różni się od Z18XER dwiema rzeczami: po pierwsze - bardziej zaawansowanym sterowaniem (płynna regulacja faz rozrządu na obu wałkach), po drugie: gównianym materiałem głowicy (gniazd).
Trzeba naprawdę stanąć na głowie z dokładnością strojenia i doborem gratów, żeby taki silnik zrobił 80.000 km na LPG bez regulacji zaworów. Nasze do takiej wartości dociągają, acz znane mi są liczne przypadki, gdzie już po 20-25 tys km zaworki leciały... Dobry gazownik to podstawa, a druga rzecz, równie ważna - co 50.000 km lub nawet częściej warto kontrolować luzy zaworowe, żeby nie przegapić granicznej chwili podparcia zaworów!

Moja pomylka jednak a18xer .
 
 
 
Daniel
Grupa Małopolska
_


Auto: GM & VAG
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 6803
Wysłany: 2015-10-23, 20:46   

Także nie dziwie się, że rezygnujesz z LPG.
 
 
RIPER
Administrator
Jose Jalapeno on a stick


Auto: LANOS V6, SIGNUM V6 X2
Imie: TOMEK
Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 24294
Skąd: SI
Wysłany: 2015-10-23, 22:23   

dlatego to nie jest silnik do gazu :) nie lepiej swap na ten 120 koni i gaz ?



jeżeli pomogłem, kliknij +pomógł :tonieja:
nie udzielam pomocy przez PW, nie siedzę na forum 24h :ehh:
układy wydechowe ze stali nierdzewnej, pisz pw

Oryginalne oleje silnikowe Katowice !!
wysokiej jakości przewody hamulcowe do Twojego auta, producent !!! <---- KLIK
 
 
 
Frobofrut
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 23:02   

I osłabić auto ?? Zresztą jak Czesio zadecydował że gazu nie będzie to nie będzie i tyle... To jego sprawa
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt