Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.
W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.
Wysłany: 2020-02-07, 00:01 [Nexia] Jaka powinna byc kompresja w nexi 1.5 8v
Witam. Mam do was pytanie jaka powinna byc kompresja w nexi 1.5 8v? W ksiazce pisze ze 8,6bar jakos tak malo no lanosy maja po 13-13. I tak z ciekawosci zmierzylem swoja bo akurat wymienialem swiece. I na kazdym garze ponad 8bar wyszlo. Dziwnie troche ze tak malo. W sensie ze inne auta maja po 14. Ja mam 8bar a na lpg cisne 160km/h. Wiec chyba jest dobra. Jedynie na zimnym odzywaja sie hydro.
Linker #1 Reklama
Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.
rgre
Imie: Roman Pomógł: 783 razy Dołączył: 14 Lis 2011 Posty: 7956 Skąd: w-wa
Wysłany: 2020-02-07, 09:40
przynajmniej dobrze, że po równo.
9-11 miałem ze skończonymi pierścieniami, oraz po przestawieniu rozrządu, ale tu były już większe rozbieżności 6-9
no i/ale 16V.
dobry masz ten przyrząd?
Wiesz co cholera wie czy dobry. Dlatego wlasnie sie pytam ile powinno byc ?
rgre
Imie: Roman Pomógł: 783 razy Dołączył: 14 Lis 2011 Posty: 7956 Skąd: w-wa
Wysłany: 2020-02-08, 11:29
bloki są chyba takie same, głowice ciut inne, 8V vs 16V to większa ilość powietrza do sprężenia.
na moje odbiegasz od normy.
mierzyłeś bez wkręconych świec?
zimny silnik? olej uszczelnia, jak wlejesz trochę do cylindra to wzrośnie?
pkpintercity napisał/a:
Wiesz co cholera wie czy dobry
sprawdź z jakimś kompresorem, te na stacjach mają pewne rozbieżności, ale zwykle w granicach 1 bar
Na cieplym mierzylem. Bez swiec. Oleju silnik nie bierze ani grama od wymiany do wymiany smigam na motulu 5w40 mi sie wydaje ze ja chyba zegar mam zdupiony. Przeciez jakbym nie mial kompresji to jezdze na lpg zapodam klime i rura.