X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Lanos] Problem z rozruchem na cieplym silniku

Autor Wiadomość
adamakonto
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 20:44   [Lanos] Problem z rozruchem na cieplym silniku

Witam !
Znalazlem podobny temat ale wkoncu nie wiem czy problem jest do rozwiazania samemu czy tez do gazownika musze jechac.
Mam Lanka 1.5 z gazem.Instalacja Autronic jesli dobrze sprawdzilem w papierach (samochod kupilem juz z instalacja).
Od kilku dni mam klopoty z zapaleniem silnika gdy jest cieply. Na zimnym pali z dotyku ale jak jest nagrzany to po przekreceniu kluczyka slysze ze przez doslownie chwilke chce zaskoczyc ale nic sie nie dzieje :( Jak go pokrece z 5-7 sekund to dopiero laskawie, powoooli sie uruchomi i juz chodzi dobrze zarowno na pb jak i na gazie. I nie ma znaczenia czy go zgasze na gazie czy benzynie, problem wystepuje :(
Oczywiscie odpalam na benzynie.Jak cieply to przygazowka i na gazie jade.Jak bylo zimno to po odpaleniu zimnego silnika odczekiwalem minute-dwie i dopiero ruszalem po przelaczeniu na gaz.
Tak jakby paliwa nie dostawal ? Pompa paliwowa sie wlacza na kilka sekund po wlaczeniu zaplonu....
Kurcze mam wrazenie ze problem sam sie nie rozwiaze (wczesniej kilka razy robil mi takie numery ale ostatnio to standard) a ja sie boje ze rozwale w koncu rozrusznik.

Zaznacze ze samochod mial wymieniane jakies 3 tys km temu przewody WN, swiece i filtry. Do instalacji gazowej nikt nie zagladal za mojej "kadencji" - 5 tys km.Co sie dzialo wczesniej tego nie wiem ale poniewaz samochod dzialal bez zadnych uwag wiec nie myslalem o tym.
Przepraszam za byc moze chaotyczna miejscami wypowiedz.
Przy okazji bede wdzieczny za podanie namiarow na jakiegos sprawdzonego gazownika w Warszawie, najlepiej po prawej stronie Wisly.

Gdyby sie okazalo ze pytanie zadalem w niewlasciwym dziale bardzo prosze Szanownego Admina o przeniesienie we wlasciwe miejsce.


Pozdrawiam.

Adam.
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
Gość

Wysłany: 2009-04-13, 21:00   

Tu masz adres i tel mojego gazownika . Facet godny polecenia . Z ulicy raczej cie nie przyjmie bo nie idzie na ilość , najpierw zadzwoń .
http://daewooforum.pl/vie...er=asc&start=15
 
 
Pietro
Weteran


Auto: Lanos Hatchback T-150 1.6, full SX, 92U
Imie: Piotr
Pomógł: 341 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 4665
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-04-13, 21:09   

Temat niestety jest dość "popularny w Lanosach" z II gen. lpg. Prawdopodobną przyczyną jest niedomykanie elektrozaworu na parowniku po zgaszeniu silnika. Wtedy część gazu spływa jeszcze do kolektora i przy ponownym uruchamianiu silnika, mieszając się z benzyną utrudnia to rozruch...
W tym wątku ktoś opisywał identyczny problem. Spróbuj więc zrobić może tak - odpalając auto na ciepłym silniku wciśnij pedał gazu w podłogę (wciskasz pedał "do deski", przekręcasz kluczyk w poz. zapłon, odpalasz i zaraz jak silnik załapie puszczasz gaz). Wciśnięcie w tym momencie pedału gazu pozwala na przewietrzenia komór spalania... Jeżeli ten manewr będzie pomagać, to zapewne będzie oznaczało problem z elektrozaworem.
Ps. Ile km "przejechanych" ma instalacja w Twoim Lanosie?
 
 
adamakonto
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 08:37   [Lanos] Problem z rozruchem na cieplym silniku

cienkibolowaw: Dzieki za namiary. Postaram sie pozniej do Niego zadzwonic i zobaczymy co stwierdzi wstepnie "na odleglosc".
Pietro: Ile ma przejechane na instalacji gazowej tego dokladnie nie wiem. Samochod jest z 2000 roku a lpg mial zalozone w 2003. Obecnie Lanek ma przejechane 142 tys km.

[ Dodano: 2009-04-14, 13:46 ]
cienkibolowaw: Dzwonie od rana ale nie odbiera niestety ... :(

Pietro: Sposob z gazem do dechy przy odpalaniu nie pomaga niestety :(
A moze jakis czujnik temperatury dziala "z opoznieniem" i przez kilka sekund podczas odpalania silnik dostaje za duzo paliwa bo czujnik sygnalizuje zimny motor ??

[Edit] Pietro masz racje ! .Chyba nie do konca gaz wciskalem :) Pomaga odpalanie z wcisnietym do oporu gazem.Czasem za drugim razem odpala ale roznica jest duza.Nie musze tak krecic rozrusznikiem.

Do wszystkich : Ile kosztuje wymiana elektrozaworu przepustnicy (w Warszawie) ??
 
 
Pietro
Weteran


Auto: Lanos Hatchback T-150 1.6, full SX, 92U
Imie: Piotr
Pomógł: 341 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 4665
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-04-16, 11:53   

adamakonto napisał/a:
Do wszystkich : Ile kosztuje wymiana elektrozaworu przepustnicy (w Warszawie) ??

Chodzi o elektrozawór na/w parowniku ;) A nie na przepustnicy... Trudno mi powiedzieć czy taki elektrozawór da się w Twoim przypadku wymienić. Nie wiem jaki masz parownik... można by było spróbować przeczyścić ten elektrozawór. Podjedź do gazowników i podpytaj ile kosztuje i czy jest w Twoim przypadku możliwa taka operacja... Przy takim przebiegu też jest możliwe, że parownik wymaga czyszczenia bądź regeneracji.
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
adamakonto
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 12:05   [Lanos] Problem z rozruchem na cieplym silniku

Ok. Wielkie dzieki za porade !

Pozdrawiam.

Adam.
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt