X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Lanos] gdzie olej do skrzyni??

Autor Wiadomość
qrczak_ntt

Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-11-12, 08:21   [Lanos] gdzie olej do skrzyni??

wie moze ktos gdzie mozna sprawdzic lub dolac oleju do skrzyni biegów w lanosie 1.5 16v
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
Yoshi
Weteran


Auto: Opel Insignia B , BMW R1100RT
Imie: Grzesiek
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 8447
Skąd: Chmurokukułkowo
Wysłany: 2008-11-12, 08:50   

PROSZĘ stosować [Tagi] !


Wg książki K.Bujńskiego :

Musisz ustawić samochód na płaskiej powierzchni. Później odkręcasz korek wlewu oleju do skrzynki i sprawdzasz stan : jeśli poziom sięga dolnej krawędzi otworka - jest OK. Jeżeli poziom jest zbyt niski dolewasz aż zacznie wypływać.
Mozesz wlać olej do skrzynki wykorzystując otwór w który jest wkręcony odpowietrznik.






Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
 
 
 
kamilk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 13:59   

To ja się podepnę pod wątek bo ciekawy :)

Chodzi mi po głowie wymiana oleju w skrzyni biegów. W zimowe mrozy na nienagrzanym silniku od pewnego czasu (2 latka) coraz ciężej wchodzą mi biegi.

Wiem, że zalecany olej do skrzynki to 80W zgodny ze specyfikacją GL-4.
1. Czy olej zgodny ze specyfikacją GL-5 będzie OK do skrzyni manualnej w Lanosie?
2. Jak sobie poradzić ze spuszczeniem/wyciągnięciem starego oleju?

PS. Obawiam się, że ten stary pozostawił po sobie sporo zgęstniałej mazi.
 
 
stepow
stepow

Auto: Lanos 1,4
Imie: Marek
Wiek: 51
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-13, 11:21   

Wymiana oleju to dobry pomysł.
Wymień go na dobrze rozgrzanej skrzyni, to ładnie sam wycieknie. Pamiętaj żeby kupić nową oryginalną uszczelkę pod dekiel skrzyni biegów (demontując dekiel spuszczasz olej).
Polecam jakiś olej do przekładni mechanicznych 75W90, ja wlałem motula, bo akurat taki był w hurtowni (wchodzi troszkę mniej niż 2 l, więc jak 2 l kupisz będzie dobrze).
W sumie zastanów się czy nie warto pojechać do jakiegoś zakładu specjalizującego się w wymianach oleju, ostatnio zapłaciłem 40 zł i nie musiałem się sam brudzić, jest trochę zabawy z wlaniem nowego, wlew z boku dość trudno dostępny.
Teraz biegi wchodzą jak trzeba :-)

Pozdrawiam



Marek, Wrocław
Lanos 1,4
http://www.stepow.net/
 
 
jedna_brew
bandziorno :)

Auto: Matiz
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: zagłębie dąbrowskie
Wysłany: 2008-11-13, 13:36   

a mnie ciągle brudzi olejem w okolicach wewnętrznego mechanizmu zmiany biegów. za duzo oleju w skrzyni?
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt