X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Polskie Forum Daewoo
Najbliższe spoty:
UżytkownicyRegulaminSzukajGaleriaRejestracjaZaloguj
 Ogłoszenie 

POMOC dla kolegi Mawerix!

Proszę choć zapoznajcie się z tematem aby wesprzeć kolegę jak tylko możemy!!!

POMOC

W związku z tym, że 25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), Polskie Forum Daewoo zobowiązuje wszystkich obecnych użytkowników jak i nowo zarejestrowanych o zapoznanie się z nowym regulaminem i polityką prywatności.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZAPOZNANIE SIĘ Z WYŻEJ WYMIENIONYMI WYTYCZNYMI JEST OBOWIĄZKOWE.

W poniższym temacie nazwanym "RODO", prosimy o stosowny wpis wedle wzoru, osób akceptujących wszelkie zmiany:

RODO


[Matiz] Dlaczego kupić Matiza a nie np Seicento

Autor Wiadomość
jahu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:04   [Matiz] Dlaczego kupić Matiza a nie np Seicento

Witam, to mój pierwszy post i od razu troche na przekór tematowi forum:

Dlaczego kupować Matiza a nie inny samochód np Seicento?

Poniższą treść potraktujcie w tym kontekście i od razu chyba trudniejsze pytanie:
Dlaczego nie polecalibyście Matiza biorąc pod uwagę poniższe informacje?

Interesuje mnie zakup auta - pierwszego - i tu duży problem bo trudno mi się zdecydować.
Wiem czego oczekuję - ma to być ekonomiczne narzędzie komunikacji, pojazd na conajmniej 5 lat. do wydania kwota rzędu 7 - 10 tyś. zł. Rocznie do ok 9 - 10 tyś. km, najczęściej dojazd do pracy - dziennie po ok 35 km podmiejską trasą. Możliwie młode i rocznikowo i technicznie, z marginalnym problemem korozji. W grę wchodzi nawet troche wieksza awaryjność - istotny jest jednak ostateczny wynik ekonomiczny - koszt eksploatacji. Zakładam że koniecznie wyposażony w instalacje LPG w celu ograniczenia kosztów paliwa, możliwie tanie, powszechnie dostępne części oraz prosta i tania robocizna. Nie musi być duże - chodzi praktycznie wyłącznie o dojazd do miejsca pracy. Szukam możliwie młodego auta - najlepiej od 1 właścieciela, około 6-8 letniego. Wstępnie myślałem o 6 letnim Seicento, Matiz.

Chodzi o pojazd który powiedzmy w okresie 5 lat podsumowując wszelkie wydatki z nim związane przy powyższych założeniach będzię optymalnym wyborem tj wiąże się z najmniejszymi łącznymi wydatkami uwzględniającymi wszelkie aspekty posiadania i korzystania (także ubezpieczenia) z samochodu.

Gdzie takie auto możlwie najtaniej ubezpieczyć - interesuje mnie pełen pakiet OC/AC/NNW dla osoby bez zniżek - nad ofertami jakich ubezpieczycieli się skoncentrować, jakie doświadczenia z Generalli?

Czy istnieją jakieś wyniki testów osiągalne w prasie, internecie a dotyczące tematyki ekonomiki eksploatacji samochodów - coś podobnego do testów ADAC, ale uwzględniający polskie warunki, stosownie instalacji LPG itp?
 
 
Linker #1
Reklama


Auto: brak
Wiek: 28
Posty: 420
Reklamy widoczne tylko dla niezalogowanych.  

 
profil skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:17   

Nie ma nawet nad czy sie zastanawiac i nie potrzebne sa tu testy ADAC :D Fiat to kiszka :omg: a seicento to nawet nie ma wskaznika temperatury cieczy :D

Miałem przed Matizem Fiata CC 900ccm i ciągle z nim były problemy :omg: Nie stać mnie w tedy jeszcze było no cos lepszego więc przesiadłem się na Matiza i odziwo zrobiłem nim po nad 40tyś km bez najmniejszego problemu :cfaniaczek: no może spaliła mi się żarówka ;)

No i te 5 furtek :piwo:
 
 
Rami


Auto: Matiz Joy 00
Imie: Cezary
Pomógł: 51 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 3494
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-03-14, 19:24   

Fiaty przerabialem. Trzeba było ciągłe coś naprawiać. Po raz drugi też wybrałbym daewoo. Przez osiem lat nic nie robiłem.Nawet akumulator wytrzymał 8lat i 4 miesiące.
Teraz muszę już inwestować = nowy aku, nowy wydech, nowe tarcze na zegary itp. :piwo:



Niebieski jest szybszy bardziej od czerwonego.
 
 
Prezes
mp79


Auto: posiadam
Imie: :niny
Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 3550
Skąd: z Piątnicy, bo skąd
Wysłany: 2009-03-14, 19:28   

Na tym forum spotkać możesz różne odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie (a niekoniecznie zgodne z prawdą), np. mniej pali ;) , ma więcej drzwi, więcej miejsca wewnątrz itp.
Ja bym z tych dwóch bez mrugnięcia okiem wybrał seicento. Do przemieszczania się z punktu A do punktu B wystarczy, a do jazdy po mieście, połączonej z parkowaniem, dzięki swoim wymiarom, nadaje się znacznie lepiej. A rozumiem (nie wiem, czy słusznie), że nie ma to robić za auto rodzinne... No i nie ukrywajmy - wygląda znacznie fajniej od matiza.
 
 
Rami


Auto: Matiz Joy 00
Imie: Cezary
Pomógł: 51 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 3494
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-03-14, 19:43   

Seicento = Se i cienko :lol:



Niebieski jest szybszy bardziej od czerwonego.
 
 
Linker #2
Reklama


Auto: brak
Wiek: 30
Posty: 140
 

 
jahu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:56   

Faktycznie może tego nie podkreśliłem - to ma być narzędzie komunikacji - praktycznie tylko dojazd z punktu A do B codziennie, tylko kierowca rzadko kiedy 2 pasażer.

Nie interesuje mnie wygląd, moda, nawet full wypas wyposażenie itp - ważna dla mnie ekonomia, niezawodność.

Chyba najciekawsze pytanie kierowane do użytkowników na ten temat to : dlaczego byście nie polecali Matiza biorąc pod wagę powyższe kryteria.
 
 
Figur
Przyjaciel
Prezes Zarządu


Auto: Renault Laguna 3 2.0 16V
Imie: Marcin
Pomógł: 108 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 10015
Skąd: Świecie (CSW)
Wysłany: 2009-03-14, 21:32   

Jak dla mnie lepszy od Fiata SC. Większy, wyżej się siedzi, mniej awaryjny. Ładnie się nawet zbiera. Zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że w parkowaniu lepszy od SC. Wyżej się siedzi i lepiej obrys samochodu widać. Większy bagarek no 5 drzwi. Minusy? Dosyć głośny i chyba więcej nie ma. Wiem co mówię. Rodzice mają Matiego od 8 lat i poważnych usterek nie było.



Ciężko jest lekko żyć...
 
 
 
profil skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 21:56   

jahu napisał/a:
ważna dla mnie ekonomia, niezawodność.


No to właśnie jest Matiz.

[ Dodano: 2009-03-14, 21:59 ]
Figur napisał/a:
Rodzice mają Matiego od 8 lat i poważnych usterek nie było.


To mówi samo za siebie ;)
 
 
Gość

Wysłany: 2009-03-14, 22:46   

Mietkiem latałem 8 latek i z większych wydatków wachacze przód , rozrząd (po 90 tyś) , tarcze przód i łożyska , czyli to co sie zużywa (o klockach , szczękach i oleju nie wspomnę) . Plus dla mietka taki że ma 5 drzwi a części tanie jak barszcz . Co do Fiata nie jeździłem więc nie bede mówił . Popatrz po necie i porównaj ceny części zobaczysz co lepsze i nie patz na to że tylko do przemieszczania sie z A do B z max 1 pasażerem . Powiem ci tak jest fura to i czasami trzeba coś przewieść albo 4 tyłki zapakować . Zobaczysz .
 
 
zmien
Weteran
Agent Tomek


Auto: Opel Vectra C 2.0T/Octavia 2 1.6
Imie: Tomek
Pomógł: 67 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 5398
Skąd: Pajęczno (EPJ)
Wysłany: 2009-03-14, 23:13   

Za 9 tysięcy spokojnie kupisz Matiza w wersji TOP. Klima latem w miejskich korkach bądź na tych 35km do pracy jest świetnym dodatkiem. Miałem okazję przejechać się jednym i drugim autem. Nie wiem jak jest z blachą w Seicento. Matiz czasami lubi sobie delikatnie zgnić. Co do awaryjności jednego i drugiego się nie wypowiem ponieważ nie mam tych dwóch aut na codzień.



www.photoblog.pl/paulik9
Daewoo Lanos 1.5 100KM, Vectra C było 2.2 147KM jest 2.0T 175KM, Vectra C modyfikowana genetycznie 2.0T 220KM Skoda Octavia 1.6....
 
 
 
dseba
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 00:04   Wybierz Matizka

Matizem jeżdżę już 3 lata i nic jeszcze do niego nie dolożyłem chodź kupiłem go odkobiety i jestem jego drugim właścicielem. Mój Matizek jest z 2001 rou. A jeśli chodzi o seicento to jest to pomyłka. Jeżdżę seicentem w pracy od nowości już 4lata i nie obeszło by się bez kilkunastu napraw, ale wymienię te co sie powtarzają: linka ręcznnego :pomocy: , wycieki oleju ze skrzyni biegów :pomocy: , wycieki oleju spod pokrywy zaworów :pomocy: , no i oczywiście alternator :pomocy: - tojest podstawowy minus w seicento. Nie piszę już o większych kosztach jak zawieszenie :beczy: , czy sprzęgło :beczy: . No ale wybór należy do Ciebie ! Pamiętaj Matiz ma 5 drzwi, a seicento tylko 2. No iwygoda podróżowania jest wyczuwalna mimo 800cm silniczka w Mietku.
 
 
profil skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 07:41   

Piszę tu nie dla tego że to jest forum Daewoo a tylko z własnego doświadczenia i przygód z Fiatem.

Miałem kiedyś okazję przejechać się Fiatem Seicento w wersji limitowanej Michael Schumacher z łódzkiej http://www.centomanialodz.pl i powiem Ci że dla mnie to auto to jedna wielka lipa :D

Wracałem z kolegą z niemiec i w Berlinie pod samym lotniskiem Tempelhof pękł nam alternator w Palio II :omg:

Dziękuję ale ja z Fiatem nie chcę mieć nic do czynienia nawet z nowym a z tego co mi sie wydaje to Fiat jeszcze sprzedaje nowe SC.

Wolę 1-go Matiza niż dwa SC :piwo:
 
 
Pietro
Weteran


Auto: Lanos Hatchback T-150 1.6, full SX, 92U
Imie: Piotr
Pomógł: 341 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 4665
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-03-15, 10:00   

To może jeszcze ja... :D Kolega ode mnie z pracy, z którym pracuję w jednym pokoju miał 2 Fiaty... najpierw Punto I, a potem Multiplę (oba jako drugi właściciel)... Częstotliwość z jaką odwiedzał ASO była naprawdę mocno ponadprzeciętna... Punto z powodu różnych usterek lądowało w ASO max co 2-3 miesiące... Multipla może trochę rzadziej, ale parę miesięcy po jej zakupieniu tak zaczęła się nagle sypać, że w krótkim okresie czasu wydał na różne naprawy ok. 4 tys. zł... :szok:
Ok... a już pomijając samą kwestię awaryjności... dla mnie jeszcze ważna jest kwestia bezpieczeństwa auta... Matiz na pewno nie należy do czołówki, ale polecam obejrzeć crash testy przeprowadzone przez niemiecki ADAC - na początek Matiz i dla porównania Seicento... Wnioski wyciągnijcie sami... ;)
 
 
profil skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 10:21   

Piotrek w Matizie po tescie nawet szyba cała została :D no ale to SC to tragedia :omg:
 
 
Pepiś

Auto: Rower :)
Imie: Piotrek
Pomógł: 37 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 3194
Skąd: SK / TJE / TOP / NO
Wysłany: 2009-03-15, 10:30   

jesli ja bym musial wybierac miedzy matizem a seicento to bez wahania wybralbym matiza... a dlaczego? bezpieczniejszy, lepszy komfort jazdy, oszczedniejszy , praktyczny i rzadko sie psuje niz fiaty ;) no i czesci tansze ;)

:piwo:



Jeśli cuś wam pomogłem to zatwierdź : POMÓGŁ :piwo:
 
 
 
Podobne tematy
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Polityka Prywatności   |   O Forum   |   Kontakt